De overdrukken van het Archief werden eveneens aan het fonds toege voegd. In de najaarsvergadering stelde de secretaris mr. J.A. Lantsheer om gezondheidsredenen zijn functie ter beschikking. Het Genootschap is hem veel dank verschuldigd voor zijn vele werkzaamheden sinds zijn benoeming in 1972. Met name moet hier worden genoemd de ordening van het lopend archief volgens het dossierstelsel, voor een adekwaat bestuur onontbeerlijk. Schrijver dezes werd in genoemde vergadering tot secretaris benoemd en in de hierdoor ontstane vacature van het adjunctsecretariaat werd gekozen de heer ir. C.B. Landré. De steeds toenemende administratieve werkzaamheden ten behoeve van de centrale administratie en die van de Encyclopedie van Zeeland werden in het verslagjaar weer op loffelijke wijze verricht door mevr. J. Kuiper-Abee. In de kascommissie benoemde de ledenvergadering mr. E.E. Arent in plaats van het aftredende lid jhr. G. Ploos van Amstel. Ingevolge het besluit van de ledenvergadering van 17 november 1978 werd een financiële adviescommissie benoemd. De ledenvergadering wees hiervoor aan de leden L.W. Boogert, J.A. Hoste en C. Volp. Van de Redactie van het Archief stelden mevr. dr. W.S.S. van der Feen-van Benthem Jutting en de heren mr. J.A. Lantsheer en M.P. de Bruin zich niet herkiesbaar. Voor hen is een speciaal woord van dank op zijn plaats, niet alleen voor het redactionele werk dat zij hebben verricht, maar ook voor de eigen bijdragen aan het Archief. In deze vacatures is voorzien met de benoeming van mevr. dr. Mia I. Gerhardt, dr. H.P. Nienhuis en ir. J.A. Trimpe Burger. De commissie tot redactie van de Encyclopedie van Zeeland werd herbenoemd, met dien verstande dat de heer en mevr. Van der Feen voortaan als adviserende leden zullen optreden. Ook in het verslagjaar waren mevr. A. Teng-Harder, mevr. A.G. van Vliet en mevr. H.A.F. van Noordwijk in dienst van het Genootschap ten behoeve van de Encyclopedie, terwijl inde loop van het jaar de heer J. Hagemanaan de staf werd toegevoegd. De werkzaamheden hadden een regelmatige voortgang. De vertegenwoordiging van het Genootschap in het Bestuur van de Stichting Zeeuws Tijdschrift onderging uitbreiding met de benoeming van het bestuurslid drs. G.R. Heerebout tot tweede afgevaardigde. Als VII

Archief | 1980 | | pagina 5