tien uuren gehoord domini Schagt in Marekerk. En 's-middags domini Berkhoudt in de Marekerk over den 33-ste zondag van de waarachtige bekeringe des menschen al wel behandeld. 's-Avonds open [godsdienstig] gezelschap bij den heer Kelderman, zeer vriendelijk ontfangen en behandelt. Maandagmorgen den 20 junij om alf vier uuren in vreede vertrokken met de heer Richter en zijn dogter Leena Cattriena Richter die nooijd Zeeland gezien hadden en P. van der Velde, die ons uijtgeleijde tot Rotterdam. 's-Avonds om 8 uuren in de stad [Goes] goed en wel aangekomen en in vreede de vrienden ontmoet. Ik bij Louwers van den Brink gelozeérd. Richter bij Johannes Hogesteger en Lena Catie bij H. Zwieter. Diensdag de vrouwe en kinders en moeder en broer Isak en zijn vrouwe in buijtengewoone vreede en blijdschap ontmoet. En 's-avonds met die wel thuijsgekomen en in vreede mogen verkeren 8 dagen lang. Den 28 junij diensdags den heer Richter en zijn dogter Lena Catie na het Cats veer gebragt en zoo weer met de stomboot vertrokken. P. van der Velde 14 a 15 jaar houdt zijnde met zijn vader Filippus van der Velde bij mij gewerkt op den akker. En naderhand vertrokken naar de Klunder. Vandaar op steudie voor domini geraakt door goede vrienden. En in meije 1829 bij ons op Borssele gepredikt over Openbaringen 2 vs. 17 van de witte keursteen, daar elk over verbaast stond en indruk had, niet alleen van wegen de gave, maar bijzonder van wegen regtzinnigheid in deze dagen. In augustus daaraanvolgende in de fackansie nog 2 zondagen agtereen dus 4 maal gepredikt, dat ontzettend was voor alle liefhebbers der waarheid. Dit tegen de wet van de school zijnde heeft voor hem veel nadeel veroorzaakt, zoodat hij tot Lijden van de provessoren en stu denten gescholden wierd. En is na Groningen vertrokken in 1831 en voor zijn vertrek met een andere dogter van de heer Richter getrouwd. In meije 1833 geexamineerd voor de provessoren en met zijn vrouwe en een kintje na de stad [Goes] gekomen, daar zijn vader woonde, en om de vrienden in Zeeland te bezoeken, die hem in zijn behoefte ook veel ondersteund hadden en mogt na meij prediken. Het verheugde mij en veel met mij te meer daar domini J.A. Ansrosie den 30 junij 1833 zijn afscheid gepredikt heeft na 36 jaaren te Borssele gestaan te hebben en 54 jaren in het geheel. En ik juijst president houderling was, nu was er nog hoop, maar des Heeren weg was anders. Hij kwam op woensdag met zijn vrouwe en kintje in de stad [Goes] en donderdag overleden aan de colera of liever de pest. Zijn moeder zondags daaraanvolgende, de oppasser 3 dagen na de moeder. Zijn nagelaten vrouwe van haar vader de heer Richter gehaald na zijn huijs. En alzoo een treurig geval, en ook van veele beschreid, omdat er ten uijtwendigen aanzien wat goeds van te wagten was voor den Heere en Zijn volk. 5

Archief | 1980 | | pagina 67