verlof kreeg en kwam met ons mee tot Kruijningen en denzelfden avond vandaar hu ijs. En wij 's-avonds met Jooris Maas en ook C. Donker ontmoet, in buijtengewoone vreede ons bevindende den andere dag geheel te kerk weest en de domini Dagevos uijtnemend dienstbaar en alzoo in volle vreede van malkander afscheid genoemen hebbende en ontmoetende alzoo een dierbaar blijk van 's-Heeren goedheid, ja liefde, om de weg in het roepen van onsen zoon tot den krijg, daar dat tot de oorzaak was van onze rijze. Den 25 sept, met Wisse Dekker na Axel gegaan bij zijn broer Pieter in 't koeijschuire geloseert. En met ons en zijn vrouwe na Sas van Gend gereen. Na Willem goed en wel ontmoet op de wagt aan den Zwarten Eloek te Axsel aangeweest bij Fijgeboom en B. de Zitter, kleermaker, vroome menschen, den 27 terug; een best reijsje. Den 6 dec. weerderom een blijk van Eleeren goedheid in het ontmoeten: Willem voor 14 dagen verlof, nog geen straffe gehad. Den 19 weer weggegaan. Maar de vrouwe alweer in vijands hand en niet los om aan den Heere over te laten, maar 3 a 4 dagen daarna weer een ander inzien en beklaagd over de vijand gehoor gegeven te hebben. Den 1 jan. Willem na Axsel in quartier bij W. Dekker, Zitter of C. Tielman. Den 11 dec. neef Benjamin van Eenenaam getrouwd met Adriaanje Wisse, bijden nog jong. Den 17 dec. een visschuijt van Hardemuijen vergaan met 5 man, een vader met 3 zoons, nog van een ander schuijt één man, alle getrouwd en weduwen en wezen agtergelaten. MEMORI VAN BIJZONDERE VOORVALLEN IN 1834 Den 6 junij Pinxteren, broer Comelis Naeije overgekomen, den 8de Wisse Dekkeren zijn vrouw, G. Sies en de schoolmeester B. Schreijen- berg, alle in vreede ontfangen. Ook nog G. Leenhouts, ook oom I. Nortier, die met ons [godsdienstig] gezelschap niet was opgenomen, maar in dien opzicht vijand. Den 8de op het Nieuwedorp met haar geweest bij Holle, wel met 30 en 40 kinders, jonglingen en mannen, alle om de zaak Gods en besef van haar verloren toestand. MEMORI VAN HET VOORGEVALLENE IN HET JAAR 1836 Den 30 april ik en de vrouwe afgescheijden van Hervormd Kerkge nootschap. Zondag den 1 Meije van den predikstoel de gemeente be kend gemaakt. Den Weleerwaarde Domini Budding te Bekerke Pasen 3 april 1836 afscheijden, beroepen voor leeraar bij de afgescheijdene voor de pro- vinsie Zeeland. Den 7 sept. 1836 voor eerst gepredikt in de scheure bij Boudewijn Nieuwenhuijse in de Kraaijens, wel 400 menschen en met vreede en 7

Archief | 1980 | | pagina 69