toegevoegd redacteur vanwege het Genootschap in de vacature van mr. J.A. Lantsheer werd schrijver dezes aangewezen. Bij de behandeling van de begroting voor 1980 besloot de ledenvergadering het collectief abonnement voor dit jaar te handhaven. In de vacature van drs. P.J. van der Feen in het Bestuur van de Stichting Zeeuws Museum benoemde de ledenvergadering de heer L.A. DeWitte, vicevoorzitter van de Werkgroep Historie en Archeo logie. De excursie vond plaats op 15 september en bepaalde zich ditmaal tot Walcheren, 's Ochtends bezochten de deelnemers de Abdijgebouwen en de Oostkerk te Middelburg. Na de lunch in hostellerie Ter Hooge was er een rondrit over Walcheren met onderbrekingen te Gapinge en te Veere, waar de expositie in de Grote Kerk werd bezichtigd. Bijzon dere vermelding verdient een collecte ten bate van de restauratie van het antieke orgel in de Hervormde Kerk te Gapinge, waarvoor de deelnemers van de excursie ruim 700,- bijeenbrachten. Een bewijs dat ons Genootschap ook tot meer in staat is dan een beschrijving van monumenten. Niet minder dan 145 leden namen deel aan de excursie. In het verslagjaar organiseerden het Genootschap en de Werkgroepen de volgende lezingen en concerten: 9 januari Ing. K.J.J. Brand. "Over de opbouw, neergang en de her opbouw van het Oost Zeeuws Vlaamse polderland". Derde lezing cyclus Stormvloeden. 13 februari F. Beekman. "Het verdwenen Zuidland van Schouwen". Vierde lezing cyclus Stormvloeden. 22 februari dr. A.J.A. Smits. "De scheuring in het Koninkrijk der Nederlanden in 1830". 24 februari Concert door Stoffel Gunst, Leen de Broekert, Ferenc Hutyra en Teuni Beghtel, sopraan. De ontwikkeling van de piano in de 18e en 19e eeuw. 13 maart Prof. mr. H.U. Jessurun d'Oliveira. "Nationaliteitsperike len". 15 maart B. Oele. "Sporen van stormvloeden in het Bevelandse land schap". In samenwerking met de Heemkundige Kring De Beve- landen. Vijfde lezing cyclus Stormvloeden. 24 maart Concert in het Zeeuws Museum door Leen de Broekert en Jos Verpoorten. 27 maart Ir. J. van Malde "Stormvloeden en storm vloedverwachtin gen". Zesde lezing cyclus Stormvloeden. 31 maart Passieconcert door het Bevelands Kamerkoor o.l.v. Henk Harinck in de Geerteskerk te Kloetinge. VIII

Archief | 1980 | | pagina 6