goed samen betaald den 6 dec. 1836 275,-. De Heere heeft het zo bestierd daar ik op niemand rekende op datum van B. van Loo ontfan- gen 25,-, den 8 dec. van J. Steketee, diacon, uijt liefde ontfangen ƒ41,60. Den 9 dezer van zijn vader L. Steketee ontfangen 52,-en van de gemeente Nieuwedorp - daar hadden zij het vonnis zo niet uijtgewe- sen - uijt liefde ontfangen 41,60. Samen terug 160,-, en voor mijn hoofd 115,-. En den domini [H.J. Budding] zijn gelopen tot 2000,- met de kosten, zijn vader te Reene moeten betalen vanwege zijn moe derlijke goed. En daarmee zij wij afgescheijdene gemeente in Neder land onder vervolging totdat de Heere zijn Siion zal redden, als de kerke genoeg gelouterd is en de vijanden verhoogd. MEMORI VAN HET GEBEURDE IN 1837 Den 8 maart provinsiale vergaderinge te Middelburg. Broeder I. Pijker, ouderling tot Emkenszand, allen van de gemeente geweest. Den domini Budding 800,- traktemendt en 200,- huishuure toegeleid. Den 26 july de 2e maal provinsiale vergaderinge. Den 24 juni Anderies Doesselaar, schipper op het Zaamslagse veer, bij mij in vreede ontfan gen, en bijzonder van de wonderen Godts doorgena aan een zondig stof wil openbaren en heeft alzoo zeer tot stigting bij mij en ook voor de gemeente ook tot 's Heerenhoek geweest. Den 26 vertrokken en uijtgeleid tot Driewegen, 's Middags bij het heten gelezen uijt Godts woord van mij zoon gelezen: "ik jage daar na of ik het ook grijpen mogt". En dat gaf zoo een indruk bij Jan, bij Johan Jonkheer, bij de knegt Pieter van der Maale, bij de meid Susanna Kalmijn, bij al de kinders, ook bij de vrouwe, 's Avonds thuijs komende en de groetenisse van Anderiesje doende begonnen alle en ik en de vrouwe weer te schrijen van 6 tot alf 8 uuren, en mijn zoon Jan verzogt dadelijk een briefje om af te scheijden en 's avonds nog naden domini te Borssele gebragt. Jan blijft tot heden den 19 dec. 1837 nog werksaam. Susanna getrouwd met Heubrecht Bomans en dezen dag van mij ver trokken en schreijd den Heere nog agteraan. Pieter vertrokken van de vaarte na Zirxzee en niet meer van gehoord. Den 16 febr. met broer Isak na Middelburg, den domini tot Bekerke gesproken, bij Dekker gelo- zeerd. Wijnshans den ouderling van Bekerk en Wisse den 9 febr. uijt de gevankenis verlost. Den 18 febr. weer zoo een teken van bloed aan de lucht als den 18 nov. 1836. Den 21 febr. ik en de vrouwe bij B. Romijnsen in de stad [Goes] geweest: braaf zwak, den 23 dezer zeer zagt in zwijm ontslapen in den Heere en geniet nu die vreugde volmaakt na de ziele, daar hij hier de beginseljes van gesmaakt heeft (71 jaar 3 maanden). Wij hier met de 9

Archief | 1980 | | pagina 71