26 mei Concert in de Oostkerk te Middelburg door Leen de Broekert en Jos Verpoorten. 1,2,3 juni Concert door Jos Verpoorten en Ferenc Hutyra in de Lutherse KerkteZierikzee, Engelse Kerk te Middelburg en de Herv. Kerk te Kloosterzande. 6 oktober Ir. J.A. Trimpe Burger. "De archeologie als bron voor het historisch onderzoek". Cyclus De historicus en zijn bronnen I. 6 oktober Concert in de Oostkerk te Middelburg door Leen de Broe kert, Ferenc Hutyra en Titia Dijkstra. 18 oktober Mr. J.C.L. Reuder "De rechterlijke macht in de bran ding". 26 oktober Prof. dr. M. de Jonge "Nieuwere inzichten in het Evan gelie van Johannes". 3 november Concert in het Zeeuws Museum door Dick Boon, Mari- nus Hillebrand, Ruud Kerkhove en Titia Dijkstra. 9 november P. W. Sijnke. "De archieven als bron voor het historisch onderzoek". De historicus en zijn bronnen II. 13 november Prof. dr. S. Dadelaer. "Omzetting van zonne-energie in electrische energie". In samenwerking met het Natuurkundig Ge zelschap. 1 december Concert in de Lutherse Kerk te Middelburg door Josef Sluys en Greta de Reijghere. 13 december Dr. P.J. Monté en L.A. DeWitte. "De film als historisch document". De historicus en zijn bronnen III. 17 december Ir. H. Klarenbeek. "De wederopbouw van Middelburg. Een terugblik". 23 december Concert in de Lutherse Kerk te Middelburg door Leen de Broekert en Ferenc Hutyra. De Werkgroep Historie en Archeologie zag haar ledental in het ver slagjaar toenemen van 250 tot 300. Door koppeling van het lidmaat schap aan dat van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek kwam het aantal op ca. 590. Dr. P.J. Monté stelde het secretariaat ter beschikking en werd opgevolgd door de heer P.J. Bos. In de vacature van P.J. Brand werd benoemd ing. K.J.J. Brand. De Werkgroep zette het project huizendocumentatie Middelburg voort. Het bulletin kreeg de naam "Nehalennia" en verscheen in vier kwartaalafleveringen. De werkzaamheden ter voorbereiding van de uitgave van het "Testament Bommenee" hadden regelmatige voortgang. De Werkgroep besloot de reeks "Zeeuwse Studiën", overdrukken van artikelen over Zeeuwse onderwerpen in landelijke periodieken, voort te zetten. De door de Werkgroep georganiseerde lezingen zijn in het overzicht opgenomen. Bijzondere vermelding verdient de viering van het derde lustrum van de Werkgroep met een excursie naar Aardenburg op 6 oktober. IX

Archief | 1980 | | pagina 7