na Middelburg. Zij blijven bij haar gevoelen om den koning die over ons regeerd om vrijheid te vragen om onder bescherminge haare godts- dienst openbaar te oeffenen, als wij en andere gemeenten, en scheuren haar van onse gemeenschap, daar zij meenen wij tegen het woord Godts handelen. Zij hebben 5 a 6 maanden in de gevangenisse gezeten en hebben ten laatsten aan den koning bij request om grasie gevraagd, ook van de boeten en hebben het verkregen, maar gaan dezelve weg weer in. Den 9 febr. J. Bielo van Wolfaardijk de hofstee van de weduwe Paarde- koper gekogt Den 11 april Sare gekaggeld van een zwaare hinkst met een blis en een wit pootje. Den 27 april den dijkgraaf C. van Stol overleden (75 jaar), goddeloos geleefd en gestorven. Den 11 meij Jan Rottier overleden (80 jaar), is bekommerd heengegaan, maar heeft de waarheid en de gemeenschap met de waare kerk gehouden en dus alle hoope van in de zalige ruste ingegaan. Ik ben met de vrouwe op de begrafenisse geweest. Den 6 julij provinsiale vergaderinge geweest te Goes tot het examineren van de kandidaten L. Steketee en Gardenier. Domini H.P. Scholte op de vergaderinge geweest, alles wel afgelopen en de kandidaten 's avonds door domini Scholte bevestigd. Den 7 donderdags voor de middag ds. Scholte te Nieuwedorp gepredikt en L. Steketee aldaar bevestigd. Den 1 sept. 's morgens om V26 uuren moeder heel zagt ontslapen in den ouderdom van 86 jaar 1 Vi maand met zeer veel hoop in de zalige ruste gegaan. MEMORI VAN GEBEURTENISSEN IN JAAR 1843 Den 9 febr. op donderdagavond bij het uijtdelen van het avondmaal te Nieuwdorp door domini Steketee heeft de Heere een wonder van genade bewezen in zijn geest uijt te storten over zijn volk van bijzonder licht en troost en bekeringe van onbekeerde. Ik was niet tegenwoordig, maar van de boodschap hebbe ik een gelovige gemeenschap ondervon den en die duidelijk na de gemeente van Axsel. Den 12 febr. domini Gardenier bij ons gepredikt en onder de avondtgodtsdienst over Spreu- ke 8 vs. 26 "Mijn zoon geeft Uw harte" Mariennis den Herder mijn knegt doorgebroken en zijn harte aan den Heere quijtgeraakt. Wij waren 's avonds verblijd en gezongen in veel gemeenschap en vreede. Den 25 febr. H. Zwieten, ouderling te Goes, zagt en zalig ontslapen in den Heere (70 jaar). Den 1 maart het overschot ter aarde besteld. Tot begraaffenisse verzogt, maar niet geweest vanwegen de sneeuw en koude. De 8 meij domini Steketee ondertrouw met Johanna van Overbeke, oud 19 jaar. Den 26 meij het huwelijk voltrokken en door domini van der Meulen bij openbaare predikinge 's avonds te Nieuwdorp bevestigt. Den 24 aug. Jan den Herder met Janetie van de Luijster in het huwelijk 15

Archief | 1980 | | pagina 81