getreden en voor de kerkeraad door mij als ouderling en broer M. Naaije diacon te Groede bevestigt. Op woensdagmiddag den 13 sept. om 2 uuren de vrouwe van Wingen haar schuure verbrand met den oogst erin op de boonen, die stonden nog op het velt en 2 tarwehopen. Het was heel droog en een sterke suijdoostewind. Het huijs is gered, de oorzaak is onbekend. Op den zeiven datum Janna Rottier, in huwelijk met Jan de Mol, namiddag om 4 uuren overleden, haar geloof is haar ontvallen. Den 27 sept. Jan, oud 2 jaar, Willens zoon, bij ons overleden. Den 24 november L. Louwers, ouderling in de stad Goes, overleden in den ouderdom 57 jaar. MEMORI VAN GEBEURTENISSEN 1844 Den 12 febr. Jan weggebragt na de stad [Goes] en den 13 's morgens om 8 uuren op de stoomboot na Rotterdam en 's avonds nog tot Amster dam, 36 uuren vandaar weer op de stoomboot na Zwol en den 15 gezegend aangekomen tot Omme in Overijssel en in vrede ontfangen bij domini Van Raalte om leerraar opgeleid als een geropen van den Heere Jan den Herder met Janetie van de Luijster onsse dogter in huwelijk den 24 aug. 1843 en den 28 febr. 1844 van ons verhuijst na het hoefje van zijn vader aan de Schreijskindersdijk kort bij de stad Goes. Den 6 maarte bij C. Meeuwsen koopdag. Voor die menschen een treurige dag, alles weg in zoo korten tijd van 14 jaar omtrend 6000,-. Adriaan van Staringen ook koopdag gehouwen en is in het lot. Den 21 maart maar beginnen bonen zaaijen vanwegen zoo een nat voorjaar. Den 9 april Zus gekag- geld en zwarten hinkst met een bles. Den 7 meij Sare gekaggeld een vossenhinkst. Den 25 junij 's morgens beginnen regenen na een zware droogte. Sedert maart weijnig reghen gehad, zoodat veele vrugten schade geleden hebben en al veele heel bedorven. Den 19 aug. domini Steketee met Pieter Oggel vertrokken na Omme om voor leerraar opgeleid te worden. Den 14 sept. domini Budding in de stad Goes, heel den dag gepreekt, en belijdenis gedaan van afzwerven, is in Groningen en bevestigt. Den 21 sept. Janetie gezegend verlost van een dogtertje. Den 30 sept. Jan Karelse zijn derde vrouw overleden, is roepstem op roepstem, maar nog verhard. MEMORI VAN HET VOORGEVALLENE IN 1845 Den 13 jan. onse nigte Maria, die 3 weken haar zuster Janneke te Nisse in haar ziekte opgepast heeft is bij ons gekomen met haar vader M. Naaije om na huijs te gaan, maar ongesteld geworden en kon niet gaan na over en is zwaar ziek geworden tot den dood toe, maar de Heere was haar goed, zoodat zij verlangde ontbonden te worden, maar het was geen krankheid tot den dood. Wij hebben haar 3 weken nagt en dag 16

Archief | 1980 | | pagina 82