gebosten van op de jonge klavers te lopen. Den 30 oct. nog op de reijs zijnde nog een koe gebosten, dus 3, die werd waren 100,- het stuk, en nu een 25,- van gehad. Dit is ontstaan uijt verheffmge des harten, zoo tien schoone beesten en zooveel melk gevende, wierd elk van dorp uijtgenodigt om maar melk te haaien. Dus, hoogmoet komt voor den val, de Heere doe verzoeninge over onse zonden, daar de vrugten bitter van zijn. Den 25 oct. op zaterdagmorgen om 5 uuren met ds. van der Meulen op reijs naar H... 's middags aldaar bij broeder Visser zondag gepreekt 3 maal. Maandagmorgen om V2 agt uuren op de stoomboot naar Arnhem om 7 uuren 's avonds wel aangekomen en Jan in vreede en, welstand ontmoet. Woensdag den 29 de vergaderinge, de provinsiale vergaderinge, bijgewoond. Broeder de Waal en broeder Tris geëxami neerd. Den 30 ook vergaderinge aan het school. Al de steuden[ten] haar les in de talen opgezegt. Voor de vergaderinge nog 6 leraars buyten Zijn Eerw. ds. van Raalte en Brummelkam17. Den 31 ik en Poesenje en Scheele na huijs komende met stomwagen op Uijtrecht 10 uuren [gaans] in IV2 uur afgezien. Zaterdag te Dort geen stoomboot na Zee land en den zondag overgebleven bij Horst en juffrouw Broekhoven gelozeert. Zondag den ds. Diksterhuijs18 gehoord met bijzonder genoe gen. Maandag na Zeeland en dien dag wel thuijs gekomen en alles wel. Den 23 nov. 's nagts bij oom Nortier onder Oostburg de deure met een boom opengelopen, in huijs gekomen met een 20 man zoo men zegt. Al zijn geit een 5 a 600 alles in huijs om stuk geslage uijtgenomen de klok en hem braaf geslagen om dood te slaan, maar de Heere heeft dat niet toegelaten. Den 24 nov. 's nagts bij zijn zoon Jan Nortier, maar niet in huijs geweest, maar geld doen geven en spek en brood. Zoo weet de Heere de zonde te bezoeken. 18

Archief | 1980 | | pagina 84