De Werkgroep Geologie telde aan het einde van het verslagjaar 99 leden. Op 24-26 mei werd een excursie naar de Eiffel georganiseerd. Lezingen werden gehouden door de heer en mevr. Hovestad over haaietanden, de heer Szachnowski over het slijpen van stenen en de heer F.A.D. van Nieulande over het Binn-thal. De heer Husson ver zorgde een cursus geologie. In de vacature van het voorzitterschap werd de heer Van Nieulande gekozen. De Werkgroep besloot tot het organiseren van maandelijkse bijeenkomsten. De Juridische Werkgroep bereikte in het verslagjaar een ledental van 164. In de vacature van mr. A. Veenhoven werd mr. G.R. André de la Porte tot voorzitter gekozen, in die vanjhr. dr. G.F. Sandberg mr. H.A. Witsiers tot secretaris-penningmeester. Een commissie van de Werk groep verleende assistentie bij het voorbereiden van een nieuwe wet voor het Genootschap. Ook de Werkgroep Muziek mag zich in een groeiende belangstelling verheugen. Het ledental nam in het verslagjaar toe van 104 tot 145. Naast de concerten die in het overzicht zijn vermeld hield de Werk groep zich bezig met de productie van een tweede grammofoonplaat Historische Orgels in Zeeland, gespeeld door Bram Beekman op de orgels in de Hervormde Kerk te Burgh, Grote Kerk te Zierikzee, Hervormde Kerk te Poortvliet, Grote Kerk te Tholen en de R.-K. Kerk te Oud Vossemeer. Het eerste exemplaar werd aangeboden aan de Commissaris van de Koningin dr. C. Boertien tijdens een presentatie concert in de Grote Kerk te Tholen op 17 februari. De verkoop tijdens het verslagjaar was zodanig dat de Werkgroep het door het Genoot schap verleende crediet kon aflossen. Uit het bovenstaande moge blijken dat het Genootschapsgebouw geenszins bouwvallig is, maar zich daarentegen uitstekend leent voor een toenemend multifunctioneel gebruik met het doel "wetenschap en kennis inzonderheid in en van Zeeland te beoefenen en te verbreiden" De secretaris, J.H. Kluiver X

Archief | 1980 | | pagina 8