bundel studies ter gelegenheid van de herdenking van de nationale synode te Middelburg in 1581. In het verslagjaar vonden de volgende mutaties plaats in de samenstel ling van het Bestuur en de commissies van het Genootschap: De heer J. Wagenvoort stelde in het voorjaar zijn functie ter beschik king wegens benoeming tot griffier van de Staten van Zeeland. Het Genootschap is hem veel dank verschuldigd voor het financiële beheer dat hij gedurende tien jaren met grote toewijding en accuratesse voerde en voor de vertegenwoordiging van het Genootschap in de Zeeuwse Museumstichting en het Zeeuws tijdschrift. In de vacature werd benoemd jhr. G. Ploos van Amstel. In de najaarsvergadering vond de herbenoeming plaats van drs. G.R. Heerebout als lid van het Algemeen Bestuur met het conservatorschap over de verzamelingen als bijzondere opdracht. Jhr. dr. G.F. Sandberg stelde zijn functie als vertegenwoordiger van de Juridische Werkgroep ter beschikking. In zijn plaats wees genoemde werkgroep aan mr. H.A. Witsiers. Mevr. M.E.A. Sandberg-Braat beëindigde het bestuurslidmaatschap voor de Werkgroep Geologie; in haar plaats werd aangewezen de heer J.M. Moraal. De Werkgroep Muziek benoemde in de vacature ontstaan door het vertrek van dr. P.K. van Daalen de heer G.W. Bergman. In de samenstelling van de Financiële adviescommissie, de Commissie tot Redactie van het Archief en de Commissie tot Redactie van de Encyclopedie van Zeeland kwam in het verslagjaar geen wijziging. In de hierboven vermelde Commissie voor Universitaire Contacten werden benoemd de leden drs. M. Beinema, mr. J.P. Boersma, ir. H.P. van Heel, drs. J.C. de Jong, drs. A.J.H. Mutsaers, L.A.C. Soeters, F.A. van Spanje, dr. D. van der Wel, mr. J.J. van der Weel, ir. J. Zuurdeeg en mr. F.G.A. Huber. In de vacatures als vertegenwoordiger in de Zeeuwse Museumstichting en het Zeeuws Tijdschrift, ontstaan door het vertrek van de heer J. Wagenvoort, werd benoemd jhr. G. Ploos van Amstel. In het verslagjaar verrichtte mevr. J. Kuiper-Abee wederom de steeds toenemende werkzaamheden ten behoeve van de centrale administra tie en die van de Encyclopedie van Zeeland. Het Bestuur besteedde aandacht aan het feit dat zij in het verslagjaar tien jaren in dienst was van het Genootschap. De staf van de Redactie van de Encyclopedie van Zeeland bestond ook in het verslagjaar uit mevr. A. Teng-Harder, mevr. A.G. van Vliet, mevr. H.A.F. van Noordwijk en de heer J. Hageman. De werkzaam heden ten behoeve van de Encyclopedie hadden een regelmatige voort gang. VII

Archief | 1981 | | pagina 5