De excursie had plaats op 6 september en bestond ditmaal uit een boottocht over de Oosterschelde met bezoek aan diverse onderdelen van de Deltawerken. Het uit niet minder dan 120 deelnemers bestaande gezelschap scheepte in te Yerseke en bezichtigde 's middags na een fraaie vaartocht de Philipsdam onder de deskundige leiding van ir. A.C. de Gaay. Nog meer dan de voorgaande fungeerde deze excursie als ontmoetingspunt voor de deelnemende leden. Het Genootschap nam in het verslagjaar het initiatief tot de herdenking van de oprichting van de Munt van Zeeland in 1580, in samenwerking met de Provinciale Bibliotheek van Zeeland, het Zeeuws Museum, het Rijksarchief in Zeeland en de Numismatische Kring Zeeland. Genoem de instellingen wezen voor het uitvoerend comité aan de heer P.J. Aarssen, mw. A.A. van der Poel, dr. P. Scherft en de heer P.J. Davidse, terwijl voor het Genootschap zitting namen jhr. G. Ploos van Amstel, ir. C.B. Landréen ondergetekende. In het kader van de herdenking vond op 26 april een bijeenkomst plaats met het Nederlands Genootschap voor Munt en Penningkunde, waar drs. R.L. Koops een voordracht hield over de Zelandialllustrataendr. D.A. Wittop Koning over de Middelburgse gildepenningen. Vrijdag 12 september opende de Commissaris van de Koningin dr. C.Boertien de tentoonstelling "Munt van Zeeland 1580-1980" in het Zeeuws Museum. Deze expositie, waarin de oprichting en het functioneren van de Munt in beeld was gebracht, trok grote belangstelling. Het Genootschap gaf een catalogus uit, een bundel artikelen over Zeeuwse munten en pen ningen van Marie G.A. de Man, mede bedoeld als een posthuum eerbetoon aan deze verdienstelijke conservatrice van het Munt- en Penningkabinet van het Genootschap, en een herdruk van de studie van J. Broekema over de Munt van Zeeland. De tentoonstelling was mede mogelijk door subsidies van de Provincie Zeeland en de Gemeente Middelburg van resp. 12.500 en 2.500. In het verslagjaar organiseerden het Genootschap en de Werkgroepen de volgende lezingen en concerten: 14 januari H.M. Pot. "Het Nederlandse loodswezen". 19 januari Herdenkingsconcert Pieter Bustijn door het ensemble David Collyer in de Burgerzaal van het stadhuis te Middelburg. 25 januari mr. T. Koopmans. "De administratieve rechter en het be leid". 14 februari F. Jilleba. "Het woonhuis als bron voor het historisch onderzoek". 22 februari prof. dr. W. van Gooi. "Zin en onzin in het energievraag stuk" (in samenwerking met het Natuurkundig Gezelschap). 6 maart drs. W.P. Dezutter. "De volkskunde als bron van kennis voorde geschiedenis". VIIT

Archief | 1981 | | pagina 6