De Werkgroep Historie en Archeologie mag zich in een gestage groei verheugen; het ledental nam toe van 590 tot 625 aan het einde van het verslagjaar. De heer G. A.C. van Vooren stelde zich wegens benoeming tot secretaris van Aardenburg niet herkiesbaar als bestuurslid. In deze vacature werd benoemd ir. J.A. Trimpe Burger. De Werkgroep leverde een uitvoerige bijdrage aan het beleidsplan van het Genootschap. De projecten Huizendocumentatie Middelburg, Indicering oud-archief Genootschap en Testament Bommenee hadden regelmatige voortgang. De Werkgroep besloot tot een project "Krantenonderzoek" en de organisatie van een cursus paleografie in samenwerking met de ZVU. In de reeks 'Zeeuwse Studiën' verscheen als tweede aflevering een herdruk van "Zeeuwse Reacties op de Acte van Seclusie" van de hand van ondergetekende. Van Nehalennia verschenen vier afleveringen. De Werkgroep Geologie telde aan het einde van het verslagjaar 85 leden. Naast de maandelijkse lezingen werden excursies georganiseerd naar de Loire (Le Grand Pressigny) en naar Gent op 2 november, waar onder meer een tentoonstelling van fossielen uit de collecties Van Hecke-van der Motten werd bezichtigd. De Werkgroep hield zich voorts bezig met de restauratie en registratie van de bottenverzame- ling, waarover meer in het verslag van de conservator. Mevr. M.E.A. Sandberg-Braat beëindigde de vertegenwoordiging in het Bestuur van het Genootschap, in welke functie werd benoemd de heer JMMoraal. Het ledental van de Juridische Werkgroep bedroeg aan het einde van het verslagjaar 170. Jhr. dr. G.F. Sandberg legde zijn functie als verte genwoordiger van de Werkgroep in het Bestuur van het Genootschap neer. In zijn plaats werd benoemd mr. H.A. Witsiers. De Werkgroep organiseerde een viertal lezingen. In het verslagjaar stelde het bestuur een onderzoek in naar de mogelijkheid een aantal studiegroepen te vormen. De Werkgroep Muziek telde aan het einde van het verslagjaar 152 leden (145). Zij organiseerde negen concerten, die in het overzicht zijn ver meld. Het bezoekersaantal van deze concerten varieerde van 75 tot 300. In de vacature ontstaan door het bedanken van dr. P.K. van Daalen werd benoemd mevr. drs. M. Mijnssen-Dutilh. De ledenverga dering wees de heer G.W. Bergman aan als vertegenwoordiger in het Bestuur van het Genootschap. De Werkgroep besloot tot productie van een derde grammofoonplaat in de reeks 'Historische Orgels in Zee land'. X

Archief | 1981 | | pagina 8