ART. 2. Tot leden der Vereeniging worden geene andere personene aangenomen dan die bevoegd zijn kiesregt uit te oefenen en ingezetenen van Middelburg zijn. ART. 3. De Vereeniging bestaat uit minstens 25 leden. ieder te Middelburg woonachtig kiezer kan lid der Vereeniging worden, mits door drie leden voorgesteld. Dit voorstel wordt schriftelijk bij het bestuur ingezonden, waarop de voorgestelde op de lijst der leden wordt geplaatst. ART. 4. Geen nieuw lid neemt aan de werkzaamheden deel alvorens dit reglement te hebben onderteekend, waardoor hij zich verbindt tot ondersteuning van de bedoelingen der Vereeniging overeenkomstig haar reglement. ART. 5. De leden die zich met eene door de Vereeniging gestelde kandidatuur niet kunnen vereenigen, verbinden zich om geen anderen dan den door haar gestelden kandidaat aan te bevelen of de benoeming van anderen te bevorderen. Zij blijven echter bij gelegenheid van de verkiezing in het uitbrengen hunner stem persoonlijk vrij. ART. 6. Ieder lid verbindt zich door de onderteekening van dit reglement tot het dragen van zijn aandeel in de kosten der vergaderingen, advertentiën, drukloonen enz. welke kosten telkens na eene of meer gehouden vergaderingen, over de leden hoofdelijk worden omgeslagen. Een nieuw lid betaalt 1inkomgeld, en wordt eerst later in den omslag voor de kosten der na zijne aanneming gehouden vergaderingen enz., aangeslagen. ART. 7. Het staat ieder lid vrij ten alle tijden, mits schriftelijk, voor zijn lidmaatschap te bedanken. Zoo lang zulks niet geschied is, blijft men voor zijn aandeel in de kosten verbonden. Die tusschen I Januarij en 30 Mei zijn lidmaatschap opzegt, is niet te min gehouden zijn aandeel te dragen in den omslag, die in laatstgemelde maand mogt worden gedaan. ART. 8. Het bestuur der Vereeniging bestaat uit vijf leden, daartoe bij volstrekte meerderheid van stemmen te benoemen. Deze benoemen onderling hunnen voorzitter, onder voorzitter en secretaris-penningmeester. Van de leden des bestuurs treedt jaarlijks (in Mei) één af, die voor het daarop volgend dienstjaar niet herkiesbaar is. Voor iedere vacature in het bestuur, wordt door dit eene aanbeveling van twee personen gedaan. De leden des bestuurs mogen elkander in geen naderen dan den vierden graad van bloed of aanverwantschap bestaan. Tusschentijds opgekomen aanverwantschap verhindert echter niet dat het lidmaatschap tot op den tijd van aftreding volgens den rooster voortdure. 80

Archief | 1981 | | pagina 98