ART. 9. De secretaris-penningmeester houdt notulen van iedere vergadering en beheert de geld middelen der Vereeniging. Hij doet elk jaar, in de maand Mei, rekening en verant woording van zijn gehouden beheer. Het bijhouden van de lijst der leden is mede aan hem opgedragen. ART. 10. Bij iedere vacature in de algemeene, gewestelijke of plaatselijke vertegenwoordiging worden de leden der Vereeniging minstens 8 dagen vóór dien der verkiezing, bij gedrukte biljetten ter vergadering opgeroepen. Bij eene vacature in de tweede kamer der staten generaal of in de provinciale staten van Zeeland, worden alleen de leden der Vereeniging opgeroepen die tot de verkiezing voor die ligchamen geregtigd zijn. ART. 11. In die vergadering heeft ieder aanwezig lid het regt kandidaten ter vervulling eener vacature voor te dragen, des verkiezende met opgaaf der redenen van aanbeveling, en ieder lid heeft het regt die voordragten te bespreken. De vergadering kiest daarna, bij geheime stemming en met volstrekte meerderheid van stemmen, uit de aanbevolenen zoo vele kandidaten als er vertegenwoordigers te benoe men zijn. Bij de stemming worden de regelen van de artt. 80 tot en met 83 der provinciale wet gevolgd. ART. 12. Het bestuur zorgt voor de onverwijlde - in den regel eenmaal te herhalen - bekendmaking van den naam of de namen (in alphabetische orde) der door de Vereeniging gestelde kandidaten, in de Middelburgsche, en zoo noodig in nog andere couranten. ART. 13. In iedere vergadering kunnen door de leden voorstellen worden gedaan; doch zal het bestuur bevoegd zijn om de voorstellen die eene wijziging van het reglement betreffen, niet aanstonds, maar in de eerstvolgende vergadering, met zijn prae-advies, in beraad slaging te brengen. Voorstellen tot wijziging van dit reglement behoeven twee derde der uitgebragte stemmen om als aangenomen te kunnen worden beschouwd. ART. 14. Buitengewone vergaderingen worden belegd, zoo dikwerf het bestuur dat noodig oordeelt, of wanneer vijf leden hun verlangen daartoe schriftelijk aan het bestuur hebben kenbaar gemaakt. Aldus, bij wijziging van het reglement van 29 mei 1858, vastgesteld in de vergaderingen van 20 November en 3 December 1861. b. De reglementen van 1858, 18611870, 1875 en dat van 18792 81

Archief | 1981 | | pagina 99