paneel toont vissers op een schip, een net binnenhalend, geflankeerd door de symbolen van Veere en Vlissingen. Ook uit de Zelandia lllustrata valt helaas een vermissing te melden. Enkele prenten van Grijpskerke zijn, vermoedelijk bij het fotograferen op het Algemeen Rijksarchief, verloren gegaan. Op grond van het herkomst-beginsel besloot de ledenvergadering op 6 december enkele stukken aan de gemeente Middelburg te schenken, oorspronkelijk ook afkomstig uit het gemeentearchief. Deze waren vermoedelijk in de vorige eeuw ter bestudering eruit gelicht en hebben daardoor de vlammen van mei 1940 overleefd. Gelukkig zijn er ook vele aanwinsten te vermelden. De belangrijkste aanwinst is een groot zilveren koelvat, vervaardigd door Amoldus Wilot, zilversmid te Middelburg. Het draagt het jaarteken 1802. Het is in 1806 aan Pieter Ackermans geschonken door de commissaris van de Wisselbank te Middelburg. De schenker wenst uitdrukkelijk anoniem te blijven. Van Mevrouw A. Daman te Rotterdam ontving het Genootschap een doosje met enkele botjes van de Gebroeders Evertsen, vermoedelijk apart gehouden bij het verplaatsen van het praalgraf vanuit de Oude naar de Nieuwe Kerk in 1818. Verder schonk zij een tweetal schoor steenconsoles met gebeeldhouwde doodshoofden, afkomstig uit een woning aan de Pottenmarkt. De heer Dr. Ir. F.Q. den Hollander bood het Genootschap een daalder uit 1681 aan;ds. J.H. Kluiver een tweetal gekleurde tekeningen van de toren te 's-Gravenpolderdoor D.P. Prümers. De heer M. van Doom, architect, bood een nauwkeurige opmetings- tekening aan van de kerk te Grijpskerke. Enkele andere belangrijke aanwinsten zijn enkele foto's van de kerk van Nieuwlande in het verdronken land van Zuid-Beveland, vervaardigd door J.G. Sloff in 1925 en een tekening van de uitkomst der boring van een artesische put bij het huis van bewaring te Goes, 1872. De gewonnen bodemmonsters ervan bevinden zich in de collectie van het Genootschap. Het betreft de eerste diepteboring in Zeeland. Deze beide laatste schenkingen zijn gedaan door het Rijksarchief te Middelburg. Een volledige aanwinstenlijst zal gepubliceerd worden in Nehalennia, het tijdschrift van de Werkgroep Historie en Archeologie. Met de Provinciale Bibliotheek werd overleg gevoerd om na te gaan of een snellere registrate van ons bezit mogelijk was. Toegezegd is dat copieën van de voorlopige boekbeschrijvingen, bestemd voor de com putercatalogus, beschikbaar gesteld kunnen worden. XIII

Archief | 1981 | | pagina 11