LIJST VAN PERSONEN Adolphi, Christoffel, graveur te Amsterdam. Hij kent de nieuwe machines. Beddeloo, Erasmus, neemt samen met Johan van der Hecke het molenwerk voor de Zeeuwse Munt aan. Blieck, Daniël de, schilder en architect te Middelburg. Hij levert tekeningen voor de Hollandse en Zeeuwse Munt en houdt toezicht op het Zeeuwse werk. Beveren, Cornells van, Generaalmeester van de Munt voor Holland 1662-1689. Boreel, Jacob, muntmeester van de Zeeuwse Munt te Middelburg 1658-1679. Boreel, Willem, Generaal-meester van de Munt voor Zeeland 1665-1693. Burgerhuys, Johannes, geschutgieter te Middelburg. Hij levert messing delen van het werk. Burch, Lybert van der, meester-smid te 's-Gravenhage. Hij levert het ijzerwerk voorde Hollandse en Utrechtse Munt en maakt randschriftmachines voor Holland en Zeeland. Cornu, Jaques, smid te Middelburg die de meeste reparaties aan de machines uitvoert. Cousemaker, Jan de, controleert samen met De Blieck het molenwerk. Croos, Johannes de, 's lands schrijnwerker van Zeeland. Hij maakt houten modellen voor de pers etc. Cruijse, Johan Salomon, levert klein houtwerk aan de Zeeuwse Munt. hamerstelen, tuimelaars en enige kleine modellen. Drappentier, Daniël, stempelsnijder te Rotterdam. Hij wordt aangesteld tot stempel snijder-generaal door Holland, Utrecht en Zeeland. Essen, Joris van, 's lands loodgieter van Zeeland. Hij levert loden bollen voor snijscharen en schroefpers. Govers, Abraham, stempelsnijder bij de Zeeuwse Munt 1672-1675. Haesbrouck.Leendert, aannemer van het molenwerk voorde Munt te Dordrecht. Hardewel, Gillis Janzen, beeldsnijder te Middelburg. Hij levert vormen voorde koperen ornamenten van de muntpers. Hecke, Johan van, samen met Erasmus Beddeloo, aannemer van het molenwerk voor de Zeeuwse Munt. Hildernisse, Abraham, levert hout voorde verbouwing van het munthuis te Middelburg. Hooft, Matthijs, stempelsnijder bij de Zeeuwse Munt 1666-1671 en 1676-1687. Lutma, Johannes, zilversmid en graveur te Amsterdam. Hij kent de nieuwe munt- machines van de Munt te Londen. Nispen, Johan van, Generaal-meester van de Munt voor Holland 1655-1708. Rottermont, Simon van, muntmeester te Dordrecht 1652-1678. Smals, Jacob, 's lands smid van Zeeland. Hij verzorgt aanvullingen en reparaties aan het muntwerk. Stringe, Johan vander, ontvanger-generaal van Zeeland. Tessinck, Willem, 's lands steenhouwer van Zeeland. Hij levert mensenen materiaal voor het werk in de Munt. Thoorn, Jacob, meestersmid te Rotterdam. Hij maakt een bestek voor het ijzerwerk van de Hollandse Munt en levert het ijzerwerk voor de Zeeuwse Munt. 173

Archief | 1982 | | pagina 219