uitgaven en grotere monografieën. Als eerste aflevering verscheen de bundel De Nationale Synode te Middelburg in 1581. Calvinisme in opbouw in de Noordelijke en Zuidelijke Nederlandenwaarvoor een ruime belangstelling bleek te bestaan. De uitgave werd mede mogelijk gemaakt door een subsidie van het Anjerfonds Zeeland van 5000,-. Het Genootschap participeerde in de herdenking van de Synode, ge organiseerd door het Rijksarchief in Zeeland en het Kerkhistorisch Gezelschap. In het bestuur en de commissies hadden in het verslagjaar de volgende mutaties plaats. De heer drs. G.R. Heerebout stelde in de voorjaars vergadering wegens drukke werkzaamheden zijn functie als conser vator en de daaraan verbonden vertegenwoordigingen beschikbaar. Het Genootschap is hem veel dank verschuldigd voor de zorg die hij gedurende vele jaren voor de verzamelingen heeft gedragen, eerst als lid van de commissie van onderzoek naar de toestand van de ver zamelingen, die in 1972 werd ingesteld, daarna als conservator, welke functie in 1975 werd gecreëerd. In zijn plaats werd benoemd de heer L.A. DeWitte, die zijn functie in september weer ter beschikking stelde. In de overige vacatures ontstaan door het vertrek van de heer Heerebout benoemde de ledenvergadering de heer J.M. Moraal in de Stichting Zeeuws Museum, de heer A. Teunis in de Stichting Zeeuws Tijdschrift en de heer B. Oele in de Commissie voorde verkoop van de publicaties. In de Commissie Universitaire Contacten benoemde de ledenvergadering drs. P.A. Wolters. In de samenstelling van de overige commissies kwam geen wijziging. In juli stelde de voorzitter dr. D. van der Wel zijn functie ter beschik king. Het Genootschap zal hem steeds dankbaar blijven voor hetgeen hij gedurende 11 jaren voor het Genootschap heeft verricht, 2 jaren als vertegenwoordiger van de Juridische Werkgroep, 9 jaren als voorzitter van het Genootschap. De ledenvergadering benoemde hem spontaan tot erelid van het Genootschap. In september legde jhr. G. Ploos van Amstel zijn functie als thesaurier van het Genootschap neer. In genoemde vacatures werd voorzien met de aanwijzing van mr. J. van Marion tot waarnemend voorzitter en tot waarnemend thesaurier aanvankelijk de heer B. Oele, later drs. J.H. Kluiver. In verband met de naderende voltooiing van de Encyclopedie kregen mw. F. van Noordwijk en de heer L. Hageman eervol ontslag als medewerkers van het Bureau van de Encyclopedie. Per 1 oktober beëindigde mw. J. Kuiper-Abee haar werkzaamheden als administratrice. Het Genootschap memoreert met dank het vele werk dat zij gedurende 11 jaren verrichtte. In deze periode nam het Genoot schap sterk in omvang en activiteiten toe, zodat de administratie bij een gelijkblijvende bezetting bepaald geen sinecure was. Het bestuur be noemde in haarplaats mw. A.G. van Vliet. VII

Archief | 1982 | | pagina 5