In het verslagjaar organiseerden het Genootschap en de Werkgroepen de volgende lezingen en concerten: 15 januari drs. S. Groenveld "De militaire situatie in Zeeland aan het begin van de 80-jarige oorlog". 22 januari J.M. Moraal "De algemene geologie van Schotland". 19 februari J.M. Moraal "Tertiair vulcanisme van Schotland". 26 februari dr. G.H. ter Schegget "De betekenis van Israël voor de systematische theologie". 19 maart drs. R.L. Koops "De historisch-topografische Atlas als bron voor het historisch onderzoek". 30 maart dr. P.K. van Daalen "De tapijten van de Statenzaal in het Zeeuws Museum". 2 april mr. D.F. Vos "De juridische - en beleidsaspecten van de planologie". 4 april Het Bevelands Kamerkoor in de Koorkerk te Middelburg o.l.v. Henk Harinck, uitvoering van de Johannes Passion van Heinrich Schütz. 6 april A.W. Ampt "De Galapagos eilanden". 9 april M.P. de Bruin "De mondelinge overlevering als historische bron". 2 mei Concert door dr. Ewald Kooiman op het orgel in de Oostkerk te Middelburg. 6 mei ds. J. van Veen "De theologische achtergronden van het Kern wapenrapport van de Synode van de Nederlandse Hervormde Kerk". 19 september Concert door Paul Hermsen en Rob Nederlof op het orgel van de Oostkerk te Middelburg. 15 oktober ds. W.J. op 't Hof "De nadere Reformatie in Zeeland". 22 oktober ir. A. de Best "Het ontwerp en de bouw van de Vaste Oeververbinding Westerschelde". 23 oktober mr. W.J. van Bennekom "Het vreemdelingenrecht". 29 oktober J. Visser "Recente Conidae". 7 november Concert in het Zeeuws Museum door Ruud Kerkhove, Annemarie de Beer en Marja Smit. 10 december drs. A.F. van Ommen "De liberale Kiezersvereniging De Grondwet te Middelburg 1858-1880". De excursie van het Genootschap had plaats op 6 september en voerde via West Zeeuwsch Vlaanderen naar Brugge, waar een stadswandeling plaatsvond, naar de Abdijruïne te Koksyde en Veume. Aan de excursie werd door 130 leden deelgenomen. VIII

Archief | 1982 | | pagina 6