Ook de Werkgroepen ontwikkelden de nodige activiteiten. De Werkgroep Historie en Archeologie mocht zich in een verdere groei verheugen. Het ledental steeg tot 710. Er verschenen vier afleveringen van het huisorgaan Nehalennia, waarin ook de mededelingen van de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek. Een commissie be staande uit dr. P. Scherft, W. Annema, B. Oele, drs. J.H. Kluiver en H.M. Wilderom zette de voorbereiding van de uitgave van het Testa ment Bommenee voort. Het project huisnamen en huizendocumentatie Middelburg werd afgerond. De heer L.A. DeWitte legde in september zijn functie als vice-voor- zitter van de Werkgroep neer. In deze vacature werd in het verslagjaar nog niet voorzien. De Juridische Werkgroep had een constant ledental van ca. 170. In de vacature ontstaan door het vertrek van jhr. dr. G.F. Sandberg werd benoemd mr. J. van Marion, die tevens werd aangewezen als vertegen woordiger van de Werkgroep in het Algemeen Bestuur van het Ge nootschap. De Werkgroep organiseerde subwerkgroepen voor oud vaderlands recht en het Nieuw Burgerlijk Wetboek. De Werkgroep Geologie telde aan het einde van het verslagjaar 91 leden. De Werkgroep had het overlijden te betreuren van het bestuurs lid A.L.C. Huson. Aan hem hebben de Werkgroep en het Genootschap veel te danken met betrekking tot de zorg voor de verzamelingen. Belangrijke vorderingen werden gemaakt bij het prepareren en be schrijven van de geologische verzamelingen, waarover meer in het verslag betreffende de verzamelingen. Het ledental van de Werkgroep Muziek bewoog zich rond de 160. De concerten van de Werkgroep zijn vermeld in het algemeen overzicht. De Werkgroep organiseerde een succesvolle actie tot verwerving van gelden tot aankoop van een Weense vleugel van het begin van de 19e eeuw. Door de leden van de Werkgroepen en het Genootschap werd ruim 4000,- bijeen gebracht, terwijl het Anjerfonds Zeeland een subsidie-toezegging van 4000,- deed. Een aanschaffing werd in het verslagjaar nog niet gedaan. Uit het bovenstaande moge blijken dat het Genootschap ondanks be stuurlijke complicaties in het jaar 1981 een voorspoedige groei heeft doorgemaakt. De secretaris, J.H. Kluiver IX

Archief | 1982 | | pagina 7