Hiermee heeft deze grafsteen, afkomstig uit de in 1834 afgebroken St. Pieterskerk te Middelburg, een passende opstelling gekregen. Het Rijksarchief in Zeeland zette de werkzaamheden aan de Zelandia Illustrata voort. Men voltooide het aanbrengen van melinex hoezen rondom de gedrukte kaarten en maakte een begin met het vervaardigen van passepartouts van zuurvrij karton voor de topografische prenten en tekeningen. Een op zijde gedrukte kaart werd door het Laboratorium voor Museumtechnische Werkzaamheden te Amsterdam gerestau reerd. In het afgelopen jaar konden 71 aanwinsten worden ingeschreven, waaronder ook veel waardevol materiaal van recenter datum. Ten behoeve van materiaal dat niet in de gewone reeks kan worden onder gebracht, zoals handschriften, bijlagen, topografische werken e.d. is een afzonderlijke reeks gevormd. Met een afvaardiging van de Provinciale Bibliotheek vond in het voor jaar overleg plaats over de registratie van het boekenbezit, met name over mogelijkheden deze versneld uit te voeren. Toegezegd werd dat door een vereenvoudigde titelbeschrijving de procedure zal worden versneld. Door toevoeging van een speciale code zal het mogelijk zijn een computeruitdraai van de boeken en tijdschriften van het Genoot schap te vervaardigen. Een voorstel het Bestuur te machtigen onderdelen van het oud-archief van het Genootschap, die thans in de handschriftenverzameling in de Provinciale Bibliotheek berusten, ingevolge het herkomstbeginsel met genoemd archief te herenigen, werd door de ledenvergadering aange houden in afwachting van nader onderzoek door deskundigen. De afgelopen jaren sneuvelden door baldadigheid vele ruiten van de Houten Gevel in de Wagenaarstraat. Teneinde aantasting van het hout skelet door regeninslag te voorkomen besloot het Bestuur tot herstel van de schade. De nieuwe ruiten zijn nu met gaas afgeschermd; de gevel verkeert weer in een goede conditie. Een zeer bijzonder geschenk ontving het Genootschap van de heer C.F. Frumau, arts te Middelburg, nl. de inventaris van zijn spreek kamer compleet met instrumentarium en naslagwerken. Het bestuur heeft deze schenking in dank aanvaard; op deze wijze wordt een prak tijkbeeld van het midden van deze eeuw vastgelegd. Het materiaal sluit aan bij de andere medische en pathologische objecten in de verzame lingen. Resumerend mag worden geconstateerd dat het jaar 1981 van grote betekenis is geweest voor de verzamelingen, zowel door het van kracht worden van de nieuwe organisatievorm als door de bereikte resultaten. De secretaris, J.H. Kluiver XI

Archief | 1982 | | pagina 9