VERSLAG OVER DE TOESTAND VAN DE VERZAMELINGEN IN 1981 Het jaar 1981 is voor de verzamelingen van het Genootschap met name van betekenis geweest door het effectueren van de in de beleidsnota en het beleidsplan voorziene regelingen met betrekking tot de verzamelin gen in de nieuwe Wet van het Genootschap. Daarin zijn het toezicht op het beheer, de registratie en de acquisitie opgedragen aan een hoofd conservator, die deel uitmaakt van het dagelijks bestuur en wordt bijgestaan door conservatores voor de verschillende onderdelen. Deze regeling is in de plaats gekomen van het in 1975 ingestelde conservator schap als bijzondere taak van een der algemeen bestuursleden. In het verslagjaar vonden evenwel nog geen benoemingen plaats, zodat aan het verlangen van de accountant een behoorlijke registratie van de verzamelingen aan te leggen nog niet kon worden tegemoet gekomen. In het afgelopen jaar werden de besprekingen over de samenvoeging van het Zeeuws Museum en het Zeeuws Biologisch Museum voort gezet. De betrokken instellingen verklaarden zich accoord met een nieuwe opzet, waarbij onder het Algemeen Bestuur van de Stichting secties worden gevormd ter begeleiding van de cultuurhistorische en natuurhistorische afdeling. Een beslissing werd om procedurele rede nen uitgesteld tot 1983. Met een vertegenwoordiging van de afdeling Cultuur en Onderwijs van de Provinciale Griffie en de directie van het Zeeuws Museum had tweemaal een bespreking plaats. Van de zijde van het Genootschap werd daarin een nadere toelichting gegeven op de uitgangspunten met betrekking tot de verzamelingen van het Genootschap in het beleids plan. Betreffende het beheer van de verzamelingen kan het volgende worden gemeld. Het Zeeuws Museum zette de inventarisatie van het bruikleen van het Genootschap voort; naar verwachting zal de inventarisatie binnen afzienbare tijd zijn voltooid. De Werkgroep Geologie hield zich ook het afgelopen jaar intensief bezig met de verzorging van de collectie fossiele beenderen. Een groot aantal exemplaren werd geprepareerd en gefotografeerd. Bij een aantal botten werd enige, waarschijnlijk natuurlijke, radioactiviteit gecon stateerd. Het Gemeentelijk Museum te Aardenburg beëindigde het tijdelijk bruikleen van de collectie opgezette vogels. Deze zijn opnieuw in het depot te Middelburg geplaatst. De grafsteen van Jacob van Grijpskerke, burgemeester en schepen te Middelburg in de 17e eeuw, die in 1972 naar de Grote Kerkte Veere was overgebracht, werd in bruikleen gegeven aan de Vereniging van Vrij zinnig Hervormden te Middelburg, ter plaatsing in de Koorkerk aldaar. X

Archief | 1982 | | pagina 8