61 Apparatus om Tabak door water te rooken 62 glazen Bol met Water. 63 Twee dito met Pypjes. 64 TweeCarthesiaanscheFiguuren. 65 Een glazen Stel, dienende om Water met vaste Lucht te bezwangeren. 66 dito voor dito (defect). 67 Toestel om brandbaare Lucht te maaken, in een mahoniehouten kistje 68 -glazen Fles met dito Hevelvoor hetzelve 69 koperen Hevel. 70 mahoniehouten Kistje, waarin twee Eudiometers, een van J. Cuthberson, en een volgens Ingenhouz, benevens eenige losse stukken tot hetzelve 71 houten Baken Planken voorde Luchtproever. 72 dito dito. 73 Eudiometer (defect). 74 Bakje met Chemische glaasjes en Ova Philosophica. 75 Twee Konsttuigen van koper, dienende om een Vuurwerk met ontvlambaare Lucht te Vertoonen, door Diller. 76 Zeven koperene KraanenvoorBlaazen. 77 Een dubbelde Blaasbalg met een ivooren Bus, een leeren Pyp en houten pennetjes, dienende tot redding van Drenkelingen 78 glazen Waterrammelaar. 79 Eenige glazene Buizen en Pypen. 80 Een koperen Windmeter, volgens Bouge. 81 dito dito. 82 extrafraaije Barometer, opeen gebeeldhouwde mahoniehouten Plank, meteen verzilverde koperen Schaal en een Nonius-Wyzer: zij nde de Pyp van een duim Diameeter, gemaakt door Raballio, te Amsterdam. 83 dito, mede extra fraai, door Bianchi. 84 dito, opeen mahoniehouten Plank en Pyp, meteen gebooge Flesje, en koperen verzilverde schaal en een Nonius-Wyzer, benevens een Thermometer. 85 Twee Barometerspypen met geboogen eindenvan onderen met eene beweegbaare schroef, waardoor men de oppervlakte der kwik by iedere Waarneeming op O kan plaatsen, meteen koperen verzilverde schaal, op een mahoniehouten plank. 86 Een Barometer en Controlleur, op een mahoniehouten plank, met glas. 87 zeer fraaije spiraale Wiel-Thermometer en Hygrometer, op een gebeeldhouwde vergulden plank, met eene verzilverde koperen schaal en glas. 88 dito, met een Thermometer. 89 spiraal Thermometer met kwik, op een koperen verzilverde plaat, met een schaal van Fahrenheyt tn Reaumurin een kasje, door Bianchi, it Amsterdam. 90 Thermometer mede op een koperen verzilverde plaat, met de schaal van Reaumur, Fahrenheit en la Cour, door Bianchi, te Amsterdam. 91 dito op eene verzilverde plaat, met de schaal van Fahrenheit en Reaumur: in een segreine foudraal. 91 bis 92 Drie Thermometers in doosje (defect). 93 Twee Koorts-Thermometers in segreine kokertjes. 93 bis 94 Een defecte Barometer. 95 -fraaije koperen Hygrometer.

Archief | 1983 | | pagina 167