HYDRAULISCHE EN HYDROSTATISCHE WERKTUIGEN. 96 Een ongemeen fraai samenstel in glas van een Pomptuig, in een mahonie houten kistje, een Cylindrikglas, mahoniehouten Bak, blikken dito, benevens eene afteekening van de onderscheidene samenstellingen van 't zelve, door./. Paauw, te Leiden. 97 Een blikke Fontein van Commando. 98 koperzwart verlakt en verguld Vaasje, meteenen dubbelden bodem en kraan, om wyn in plaats van water te tappen. 99 dito Bekertje, dienende om hetzelve verschynselaantetoonen. 100 dito Bekertje, met een koper oortje, dienende voor een Tantalus beker. 101 porselein Kopje, voor dito. 102 mahoniehouten Kistje met een Cylindrikglas, een koperen Weger en gewichtjes, dienende om de zwaarte van geestryke vochten te beproeven, door Dollond, te Londen. 103 dito Vochtweger in een blikken bus, en gewichten, door denzelven. 104 dito dito van ivoor, in een houten koker. 105 dito dito van glas. 106 -eikenhouten Stel, om de hoeveelheid gevallen water, op elke vierkante voet, naauwkeurigwaarteneemen, met een blikken bak en buis, en een houten pedestal, tot berging van hetzelve. 107 glazen Pyp, met ivooFen kraan en mondstuk van gom cajenne, om lucht inteademen. 108 blikken stuk om Luchtbollen te vullen. 109 houten Bak met lood, om de hoeveelheid van uitwazeming waarteneemenmet eene kopere schaal en Nonius-Wyzer. 110 —dito, voor dito. ASTRONOMISCHE EN OPTISCHE WERKTUIGEN. 111 Een Hemel- en Aardglobe van 18 duim diameter, op zwart verlakte en vergulde voetenen een Compas op den Horizongemaakt door L'Auteur, te Parys. 112 Een Hemel-en Aardglobe van 12 duim diameter, door Ferguson, te Londen. 113 fraaije koperen Aëromatischen Kyker, lang 4 voet3 duim diameter; op dezelven een naauwkeurig waterpas en onderscheidene vergrootende glazenleggende op eenen van koper gemaakten voet, met raderwerk, voor de verticaale en horizontaale beweeging: op den drievoet een cirkel in 360 graaden gedeeld, benevens de Compasstreeken, deelbaar vooreen Nonius-Wyzer; nog een los compas met planchet-liniaal, alles in een mahoniehouten kist, gemaakt door Ramsden, te Londen. 114 dito Kyker, lang 2 voet, 2 duim diameter, met een koperen drievoet, mede door raderwerk verticaal en horizontaal beweegbaar: welke drievoet in de Kyker geborgen word, in een zwart segreinen foudraal door denzelven. 115 Aëromatische Zak-Verrekyker, door denzelven. 116 dito van pleet. 117 Kyker, lang 20 duim, 2 duim diameter, zyndeeen Katte oog, mede door denzelven. 118 koperen Zak-Verrekyker, in een zwart segreinen foudraal, gemaakt door J. V. Dyl, te Amsterdam. 119 dubbelde Octant van ebbenhout, in een eikenhouten kasje, door Rusten Zoon, te Londen. 120 nieuw algemeen Zon- en staande Microscoop, voor doorschynende en ondoorschynende voorwerpen, met de beschrijving, in een mahonie houten kistje, gemaakt door J. Cuthbertson, te Amsterdam 122

Archief | 1983 | | pagina 168