VERSLAG OVER DE TOESTAND EN WERKZAAMHEDEN VAN HET GENOOTSCHAP GEDURENDE HET JAAR 1982 Aan een bestuurlijk turbulente periode in het bestaan van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap kwam een einde door toedoen van een Commissie van Goede Diensten, bestaande uit de leden Dr. C. Boerden, Mr. J.G.F. A. Hage en Mr. J. van Marion, welke laatste tevens de functie van voorzitter van het Ge nootschap waarnam. Na 16 vergaderingen kon de Commissie aan de Algemene Ledenvergadering van 6 mei 1982 een voorstel doen voor een geheel nieuw Dagelijks Bestuur van 6 personen. Hierbij heeft de Commissie tevens voor ogen gestaan de vervulling van de in de nieuwe Wet genoemde functie van hoofdconservator, terwijl daar naast de functie van vice-voorzitter noodzakelijk werd geacht, waarvoor een lid buiten Walcheren werd aangezocht. Het Genootschap is de Commissie veel dank verschuldigd voor het tijdrovende en goede werk, dat zij in het belang van het Genootschap heeft verricht. Even eens zij hier nog de erkentelijkheid uitgesproken jegens de demissionaire be stuursleden, die het Genootschap tijdens het interregnum hebben bestuurd en op eigen verzoek niet in het bestuur terugkeerden, in het bijzonder Mevrouw Dr. Gerhardt en de Heer Ir. Landré. Bestuur en administratie In de Algemene Ledenvergadering van 6 mei 1982 werden als leden van het Dagelijks Bestuur benoemd de Heren: J. Potteboom, voorzitter Mr. W. Blanken, vice-voorzitter J.A. Heyse, secretaris Mr. R.H. A.M Beaumont, 2e secretaris J.H. Bor RA, thesaurier Drs. J.H. Kluiver, hoofdconservator In de Algemene Ledenvergadering van 9 december 1982 diende voorzien te wor den in de opengevallen plaatsen van alle vier leden van het Algemeen Bestuur. Mr. A. Gast was reeds eerder afgetreden en niet-herkiesbaar, Dr. Mia I. Ger hardt was afgetreden en niet beschikbaar, de Heer F. W. J. Puylaert aftredend en herkiesbaar, terwijl de vierde plaats - destijds vervuld door Drs. G.R. Heer ebout als conservator - door het doorschuiven van de (hoofd)conservator naar het Dagelijks Bestuur nog open stond. De Vergadering vervulde deze vacatures door de (her)benoeming van respectievelijk de Heren Drs. J.P. Vaane, H.J. Zuidervaart, F.W.J. Puylaert en Drs. A.G.U. Hildebrandt. In de door de commissies en werkgroepen afgevaardigde bestuursleden kwam in het verslagjaar geen wijziging. De centrale administratie van het Genootschap werd verzorgd door Mevrouw A.G. van Vliet, eerst eind 1981 als opvolgster van Mevrouw Kuiper-Abee aan gesteld. Wegens financiële besparingen was het bureau van het vierde kwartaal 1982 af op vrijdag niet meer bezet. Op het reeds eerder ingekrompen redactie-bureau verrichtten nog twee mede werksters, Mevrouw A. Teng-Harder en Mejuffrouw I.P. Schwerdfeger, werk zaamheden ten behoeve van de redactie en de layout van de Encyclopedie. Met VI

Archief | 1983 | | pagina 4