ingang van 1 mei 1982 werd voor een jaar de hulp verkregen van Mejuffrouw Van der Veer bij de uitwerking van het huisnamen-project van de Werkgroep Historie en Archeologie. Het Algemeen Bestuur vergaderde in 1982 zeven maal, terwijl het Dagelijks Bestuur daarnaast sedert mei nog zes maal bijeenkwam. De Vereniging Het ledental onderging in 1982 een forse wijziging, mede onder invloed van de gunstige faciliteiten voor leden bij de aanschaf van de Encyclopedie van Zee land. Het jaar ving aan met 1517 leden. In de voorjaarsvergadering werden 182 leden voor benoeming voorgedragen, in de decembervergadering 89. Mede door opschoning van het computer-bestand eindigde het jaar met 1690 leden, in clusief huisgenoot-leden Door de dood ontvielen het Genootschap de volgende leden: Drs. J.C. Avenari- us, M.J. Bij de Vaate, Dr. A.C.M. Blommerde, P.J. Bom, M.E.J.F. van Dissel, Mr. Dr. F. Doeleman, A.W.A. van den Driessen Mareeuw, Mr. W.A. baron van der Feltz, C.F. Frumau, A. W. Goudriaan, Dr. Ir. F.Q. den Hollander, Mr. B. Kolff, Drs. C.P. Lastdrager, Mr. T. Lebret, Prof. Dr. J. van der Poel, Mr. H.F. Reynvaan, C. Smallegange, Mr. A. Veenhoven, Ds. B.W. de Wit en A.L.M. van Waesberghe. Het aantal begunstigers bleef ongewijzigd. Financieel was 1982 voor het Genootschap een moeilijk jaar. Bij een jaarcontri butie van 60,- bedroegen de baten ruim 114.000,-, waaronder 3.000,- dona ties van begunstigers en 12.500,- overige baten. De lasten beliepen echter ruim 138.000,-, inclusief bijna 21.000,-wegens kosten Archief en ruim 33.000,- voor abonnementen op het Zeeuws Tijdschrift. Het uiteindelijk tekort over 1982 bedraagt afgerond 24.000,-, hoofdzakelijk wegens hogere personeelskosten van het secretariaat, gestegen accountantskosten (inclusief administratiekos ten), kosten van onderhoud van de oude houten gevel en van een groter aantal abonnementen op het Zeeuws Tijdschrift. In de decembervergadering werd mede daarom besloten de contributie voor 1983 te verhogen tot 70,-, terwijl voorts een restrictief uitgavenbeleid werd goedgekeurd, waaronder - zoals reeds gezegd - vermindering van de bureau uren en voorshands achterwege blijven van reservering van gelden ten behoeve van de uitbreiding van de Verzamelingen. Ook bij de Encyclopedie van Zee land, waarvoor overigens een afzonderlijk beheer wordt gevoerd, wordt ge streefd naar inperking van de uitgaven. In de voorjaarsvergadering werd een wijziging van de Wet goedgekeurd, waar bij onder meer de functie van vice-voorzitter werd gecreëerd. De bestaande commissies van het Genootschap werden in de najaarsvergadering herbe noemd, waarbij de Commissie tot Redactie van de Encyclopedie van Zeeland werd uitgebreid met de Heer Drs. F. Pos, terwijl in de Commissie Universitaire Contacten de Heer Mr. J.P. Boersma op diens verzoek werd opgevolgd door de Heer Drs. R.C.E. Barbé. In het verslagjaar werden twee nieuwe commissies ingesteld. Ter ondersteuning van de verkoop van de Encyclopedie werd een Commissie Propaganda Encyclo pedie benoemd onder voorzitterschap van de eindredacteur, terwijl juist voor de jaarwisseling een oude traditie in ere werd hersteld door de benoeming van con- VII

Archief | 1983 | | pagina 5