servatores voor de diverse vakgebieden met de instelling van een Commissie voor de Verzamelingen, waarvan de hoofdconservator voorzitter is. Ter uitvoering van de gewenste regeling van de zorg voor de Verzamelingen werd een reglement voor deze commissie goedgekeurd en werd een (voorlopig) reglement op de vertegenwoordiging met betrekking tot de verzamelingen vast gesteld. In de najaarsvergadering werd tevens in de vacatures in de vertegenwoordiging van het Genootschap in de besturen van het Zeeuws Tijdschrift en het Zeeuws Museum voorzien als gevolg van het bedanken daarvoor van onze leden Jhr. Ploos van Amstel en De Witte. Bij het Tijdschrift, waar de Heer Teunis reeds zit ting heeft, werd de vertegenwoordiging aangevuld met de Heren P. van der Veen en Mr. R.H. A.M. Beaumont; naast de Heer Moraal werden voor benoe ming tot bestuurslid bij het Zeeuws Museum voorgedragen de Heren Drs. Klui ver en Mr. Beaumont. Als bijzondere activiteit dient tenslotte vermeld te worden, dat onder auspiciën van de Commissie Universitaire Contacten in samenwerking met de Erasmus Universiteit Rotterdam op 12 mei 1982 te Vlissingen een symposium werd ge houden over de voorgenomen decentralisatie van het welzijnsbeleid. Over dit symposium met ongeveer 200 deelnemers verscheen inmiddels een publicatie. Verzamelingen Verwezen zij naar het verslag 1982 van de hoofdconservator. Publicaties Het hoogtepunt van het jaar 1982 vormde uiteraard het verschijnen van de eer ste twee delen van de Encyclopedie van Zeeland. De aanbieding van het eerste exemplaar van Deel I aan de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, Dr. C. Boertien, op 24 maart in de Statenzaal in het Abdijcomplex te Middel burg door de nestor van de Redactiecommissie, Drs. P.J. van der Feen, mar keerde duidelijk de realisering van een grootse taak, die het Genootschap zich zelf reeds vele jaren tevoren had gesteld. De Heer Van der Feen gaf daarbij een overzicht van de vroegere beschrijvingen van dit gewest, nadat de Heer A. Teu nis, eindredacteur van de redactiecommissie, de totstandkoming van deze Ency clopedie van Zeeland had belicht. Deel II verscheen in december, aan het eind van welke maand ruim 2.000 van de 3.500 exemplaren van deze oplage hun weg in en buiten Zeeland bleken te heb ben gevonden. Later dan gebruikelijk verscheen in de loop van 1982 het Archief 1981, terwijl Archief 1982 enige tijd na de jaarwisseling het licht zag. In de toekomst wordt er naar gestreefd het Archief nog in het betreffende jaar te distribueren. Van de overige publicaties van het Genootschap, momenteel geborgen in ter be schikking gestelde kelderruimte in het gebouw van de Provinciale Griffie, werd de inventarisatie begin 1982 voltooid, terwijl voor nadrukken enige exemplaren van elke publicatie bij het oud-archief in het Rijksarchief te Middelburg zijn ge plaatst. De publicaties vonden ook in 1982 een ruime markt, getuige onder meer het feit, dat de in begin 1980 samengestelde catalogus vrijwel is uitverkocht. VIII

Archief | 1983 | | pagina 6