Lezingen Naast de lezingen van de Werkgroepen in hun vakgebied, organiseerde het Ge nootschap een aantal voordrachten over onderwerpen van meer algemeen be lang. In april hield de Heer J. Wagenvoort, griffier van de Staten van Zeeland, een lezing over de economische aspecten van de Vaste Oeververbinding Wester- schelde, enige tijd later gevolgd door een beschouwing over de geschiedenis en ontwikkeling van de kaakchirurgie door de Heer L.S.J. Grootenhuis, kaakchi- rurg te Vlissingen. In het najaar gaf de Heer Drs. J. Mennema te Voorschoten voor een helaas zeer beperkt gezelschap een illustratieve toelichting op zijn publicatie in het Archief over het in 1975 door het Genootschap aan het Rijksherbarium geschonken Zeeuws Herbarium. In december tenslotte besprak en demonstreerde de Heer H. J. Zuidervaart het bijna twee eeuwen oude Van de Perre-planetarium van het Genootschap in het Zeeuws Museum. Excursie In het najaar vond een excursie plaats naar de werken rond de afsluiting van de Oosterschelde, voorbereid door onze leden Ir. Boom en Ir. de Gaay. Ondanks het minder fraaie weer, vormde het aantal van 180 deelnemers een record. Werkgroepen De Werkgroep Historie en Archeologie ontplooide de gebruikelijke activitei ten. Aan het einde van het jaar telde de Werkgroep samen met de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek 735 leden. Van het eveneens gezamenlijk uitgegeven bulletin 'Nehalennia' verschenen opnieuw vier nummers. Er werden vier lezingen georganiseerd. Van de diverse projecten vonden het indiceren van het oud-archief van het Genootschap, het huisnamenproject Middelburg en Testament Bommenee gestaag voortgang; het verder indiceren van Zeeuwse kranten werd bij gebrek aan medewerkers voorlopig onderbroken. Het bestuur - waarvan secretaris P.J. Bos werd opgevolgd door de Heer Drs. R.C. Hol, en de vacature L. DeWitte werd opgevuld door de benoeming van de Heer P. W. Sijnke - heeft een aanvang gemaakt met het opstellen van een werk plan voor de Werkgroep. Er waren zinvolle contacten via de Federatie van Heemkundige Verenigingen, waarvan het voorzitterschap werd vervuld door de voorzitter van de Werkgroep Drs. Kluiver. Het ledental van de Juridische Werkgroep steeg tot bijna 180. Er werden drie le zingen gehouden. Aan het functioneren van de beide sub-werkgroepen voor oud-vaderlands recht en het Nieuw Burgerlijk Wetboek kwam een voorlopig einde. In het bestuur van de Werkgroep deden zich geen wijzigingen voor. De Werkgroep Geologie kan terugzien op een succesvol jaar, en had eind 1982 92 leden. Het secretariaat ging over van Mevrouw Rijkse-Kesteloo op de Heer A.M. Dumon Tak, terwijl de Heer P. Wisse de Heer E. van Hecke als bestuurslid opvolgde. De Werkgroep organiseerde zeven lezingen en maakte twee excursies: naar Ekeren en naar de Hooge Springer in de Westerschelde. Ook werd in de Open bare Bibliotheek in Oost-Souburg een tentoonstelling georganiseerd van fossie len en tropische mollusken. IX

Archief | 1983 | | pagina 7