De Werkgroep Muziek had eind 1982 ongewijzigd 155 leden, terwijl het bestuur eveneens geen verandering onderging. De Werkgroep organiseerde 4 concerten en zag een langgekoesterde wens in vervulling gaande aanschaf van een antieke Weense vleugel uit omstreeks 1820 bleek thans mogelijk door een subsidie van het Anjerfonds naast de eigen fond senwerving, onder meer via een inzamelingsactie binnen het Genootschap. In 1983 zal het instrument na restauratie vermoedelijk in gebruik kunnen worden genomen. Het is voorts verheugend te kunnen vermelden, dat na een aanvankelijk aarze lend begin voortgezet initiatief er toe heeft geleid, dat in de december-vergade- ring het Genootschap zijn goedkeuring kon hechten aan de oprichting van een vijfde loot aan de werkgroep-stam: de Werkgroep Theologie zal in 1983 officieel naar buiten treden. Varia In velerlei samenstelling heeft het bestuur in 1982 getracht de vele goede contac ten van het Genootschap met andere instellingen inzake een gezamenlijk Zeeuws belang te bestendigen en zo mogelijk nog te verbeteren. De bekende Belgische schrijver Hubert Lampo was de gezamenlijke gast van de Nederlands- Belgische Vereniging Zeeland en het Genootschap. Het Genootschap mocht de deelnemers aan het Paleo-pathologisch Congres na gedane arbeid in het Zeeuws Museum ontvangen. En het werd uitgenodigd aanwezig te zijn bij het schroeven van de eerste paal voor de nieuwe Zeeuwse Bibliotheek, die eerlang het gebouw zal vervangen waarin thans nog ons bureau is gevestigd. Het aloude Genootschap heeft een lang en indrukwekkend verleden; de ontwik kelingen in 1982 geven een goede aanzet voor een aangepaste ontwikkeling van vergelijkbaar allure in de toekomst. J.A. Heyse, secretaris X

Archief | 1983 | | pagina 8