Literatuur Bosscha Erdbrink, D.P. - Sundry fossil bones of terrestrial mammals from the bottom of the North Sea. Proceedings Kon. Akad. v. Wetensch. 86(4), 1983, 427-448. Hooijer, D. A. - New records of Pleistocene mammals from the Netherlands. Geologie en mijnbouwjrg. 39, 1960, 43-46. Louwe Kooijmans, L.P. - Mesolithic bone and antler implements from the North Sea and from the Netherlands. Berichten van de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemon derzoek, jrg. 20-21, 1970-71, 27-73. Wijngaarden, A. van - De bever, Castor fiber L., in Nederland. Lutra: orgaan van de Ver eniging voor zoogdierkunde en zoogdierbescherming, vol. 8 nr. 3, 1966, 33-52. Mollusken De conservator F.A.D. van Nieulande bericht het volgende: Het vervaardigen van de stamkaarten voor de registratie nadert nu het eindpunt, pas als alle kaarten klaar zijn kan er met de nieuwe registratie begonnen worden. Eerst zullen alle bestaande gegevens op deze kaarten worden ingevuld, waarna controle van de verzameling zal plaatsvinden, dan kunnen ontbrekende zaken of foute gegevens gelijktijdig op de stamkaart worden vermeld. Zodoende ontstaat dan tevens een negatieve registratie. In augustus 1983 is door het Genootschap op mijn verzoek een verzameling Zeeuwse Mollusken aangekocht welke afkomstig is uit de nalatenschap van wij len de heer Anton Haandrikman te Goes, in leven lid van het Genootschap en van de Werkgroep Geologie, waarin hij steeds een toonaangevende figuur is ge weest. Zijn overlijden op 5 augustus 1983 is voor velen in de Werkgroep Geolo gie een groot verlies geweest. Van deze verzameling is het deel dat te Westkapelle-Domburg werd verzameld gesorteerd, gedetermineerd en geregistreerd. Het aantal soorten van deze vind plaats omvat 118 verschillende species, waarvan enkele interessante en zeldza me soorten zoals; Crassatella propinqua Watelet Serripes groenlandicus (Gmelin) Eastonia rugosa (Helbling) Lajonkairea rupestris lupinoides (Nyst) Een ander deel van deze verzameling, van de vindplaatsen Zuid-Sloe, Ritthem en De Kaloot, is nog ter bewerking bij de subconservator, D. Hoeksema en zal in de loop van 1984 in de administratie worden opgenomen. Inmiddels is er onder het beheer van de Werkgroep Geologie een vergelijkings collectie Zeeuwse Mollusken aangelegd; deze staat ter beschikking aan de leden van de werkgroep om behulpzaam te zijn bij de determinatie van de vele ver schillende soorten. De basis van deze verzameling werd gevormd door het aan schaffen van de verzameling van wijlen de heer K. Lous te Westkapelle, met na me het Zeeuwse materiaal. Het initiatief hiertoe kwam van de heren J. Moraal te Vlissingen en J. de Visser te Westkapelle, die beiden ook zeer veel materiaal aan deze collectie hebben toegevoegd. Het is de bedoeling om in de loop der jaren een zo compleet mogelijke vergelijkings-verzameling te verkrijgen, iets waar aan alle leden kunnen meehelpen. J.H. Kluiver, hoofdconservator XV

Archief | 1984 | | pagina 13