- Plaatselijke couranten (na 1900) - Rol van de pers in bepaalde kwesties (bv. Deltawerken, Vaste Oever verbinding) - Almanakken (o.a. Zeeuwsche Volksalmanak, Cadsandria enz.) 2. Hulpwetenschappen 2.1. Paleografie, codicologie - Onderzoek 'membra disiecta' (bv. Rekenkamer Zeeland) 2.2. Diplomatiek, sigillografie - Oorkondenboek Holland en Zeeland tot 1299 (in bewerking) - Oorkondenboek Zeeland na 1299 - Regesten van oorkonden m.b.t. Zeeuws-Vlaanderen (niet opgenomen in het OHZ) - Catalogus van zegels van na 1300 - Iconografie zegels en zegelstempels 2.3. Chronologie - Abten-lijsten - Natrekken verschillende jaarstijlen, bijwerken chronologie Fruin 2.4. Genealogie, heraldiek - Vervolg van Beresteyn (in bewerking) - Reconstitutie van verloren gegane doop-, trouw- en begraafboeken (in bewerking) - Genealogieën van Zeeuwse families in de middeleeuwen (m.n. adel), in de Republiek (m.n. patriciaat) enz. - Heerlijkheidswapens (herkomst, relatie met overheidsheraldiek) - Familiewapens 2.5. Numismatiekmetrologie - Munt in Zeeland (in bewerking) - Iconografie op munten en (historie-)penningen 2.6. Kartografie, ikonografie - Overzicht landmeters (in bewerking) - Kartografie in Zeeland (m.n. zeekaarten, overzicht Zeeuwse kaartma- kers en kaarten, deels in bewerking) - Overzicht Zeeuwse portretten en topografische afbeeldingen 2.7. Archivistiek - Archiefstelsels in Zeeuwse gemeenten, begin 20ste eeuw 2.8. Archeologie - Het verrichten van veldverkenningen en 'Landesaufnahmen' (potentiële 'taak' voor amateurarcheologen) - Typologisch overzicht vondsten XXX

Archief | 1984 | | pagina 28