4.4. Schouwen-Duiveland - Eerste helft van de Tachtigjarige Oorlog - Stadsgeschiedenis Brouwershaven - Vorming politieke partijen in de 19de-20ste eeuw - Relatie Stad en Lande - Stadsregering Zierikzee: facties en politiek in de Statenvergaderingen - Zierikzee in de 19de eeuw - Stedelijke topografie Zierikzee in de middeleeuwen 4.5. Tholen - Magistraat Tholen: facties en politiek in de Statenvergaderingen - Vorming politieke partijen in de 19de/20ste eeuw - Bewoningsgeschiedenis Poortvliet e.o. - Beheer gronden Hollaerepolder te Oud-Vossemeer 4.6. Walcheren - Boerenopstand 1672, troebelen 1787 (Middelburg in bewerking) - Relatie steden-platteland - Relatie Middeiburg-smalsteden - Relatie Middelburg-Veere-Vlissingen - Opkomst socialisme (Vlissingen) - Gildewezen in Vlissingen - Stadsgeschiedenis Vlissingen - Magistratuur der stemhebbende steden: facties en politiek in de Staten vergaderingen - Geschiedenis smalsteden - Reconstructie van bronnen over Middelburg (gevold door stadsgeschie denis) - Politieke ontwikkelingen sinds de 19de eeuw - Centrumfunctie Middelburg binnen Zeeland - Geschiedenis Koudekerke 4.7. Zeeuwsch-Vlaanderen - Relatie Staten van Zeeland-Committimus - Relatie Staats-Vlaanderen-Raad van State - Relatie Staats- en Zeeuwsch-Vlaanderen tot Zuidelijke Nederlanden/ België - Stadsgeschiedenis Biervliet, Sluis, St. Anna ter Muiden, Terneuzen - Invloed Belgische Opstand 1830-1839 - Opvang vluchtelingen in de eerste wereldoorlog - Annexatiebeweging 1918/1919 - Isolationisme in de 20ste eeuw 5. Economische en sociale geschiedenis 5.1. Algemeen - Vergelijkende studie over de economische ontwikkeling van Zeeland ten opzichte van andere provincies (een samenvattende beschouwing over XXXIV

Archief | 1984 | | pagina 32