6.3.1. Rooms-Katholiek - Officialaat (in bewerking) 6.3.2. Protestant 7. Kerkgeschiedenis 7.1. Algemeen 7.2. Vóór de reformatie - Parochiële indeling, filiaties; verband met bewoningscontinuïteit en ar cheologische gegevens - Kerk- en altaarpatrocinia; reliekenspreiding - Geschiedenis Abdij Middelburg, collegiale kerk te Tholen en andere kloosters (enkele, bv. Victorinnenklooster te Biezelinge, reeds bewerkt) 7.3. Na de reformatie - Joodse gemeenten-begraafplaatsen, synagoges - Hervorming (in bewerking) - Kerk en staat in de 16e/17e eeuw - Jezuïten-staties - Positie katholieken tot in de 19de eeuw - Doopsgezinden in Zeeland (bronnenuitgave m.b.t. de 16de eeuw in be werking) - Kerkelijk leven op gemeentelijk niveau in de 17de en 18de eeuw - Behandeling van andersdenkenden ('dissenters') - Verzuiling en ontzuiling, ontkerkelijking 8. Cultuurgeschiedenis 8.1. Algemeen - Materiële wooncultuur in steden en op het platteland 8.2. Onderwijs en opvoeding - Het onderwijs ten plattelande in de 17e en 18e eeuw (bv. bewaarscholen) - Onderwijs in de 19de eeuw - Over middelbaar en beroepsonderwijs is weinig geschreven - Samenvattend overzicht van Franse, Duitse en Latijnse scholen - Illustre school te Middelburg - Bijzonder onderwijs (schoolstrijd) - Lokale studies naar verband tussen kerkelijke en onderwijsorganisaties - Ontwikkeling genootschappen en gezelschappen 8.3. Wetenschap - De provinciale en stedelijke gezondheidscommissies - Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen (deels in bewerking) - Bibliotheken (deels in bewerking) XXXVIII

Archief | 1984 | | pagina 36