ploitatiekosten omgebogen: de baten stegen hoofdzakelijk als gevolg van een verhoging van de contributie tot 70,—, terwijl de meeste lastenposten konden worden teruggebracht. Dit had tot gevolg, dat het nadelig saldo van ruim 24.000,— over 1982 kon worden omgezet in een klein voordelig saldo van 3.200,—over het jaar 1983. Mede op grond van deze te verwachten gunstige uitkomst kon reeds in de decem- bervergadering bij de vaststelling van de begroting voor 1984 de contributie voor dat jaar worden gehandhaafd op 70,— per lid. Speciale vermelding verdient de verwerving van de collectie aquarellen van de heer Waalko Dingemans over de Inundatie van Walcheren, waartoe een groot aantal leden een extra bijdrage leverde en voorts een aantal kaarten en prenten ter aanvulling van het Begunstigersfonds te gelde werd gemaakt. Verzamelingen Verwezen zij naar het verslag 1983 van de hoofdconservator. Publicaties Reeds vermeld is, dat het laatste deel van de Encyclopedie van Zeeland in het verslagjaar nog niet kon verschijnen. Aan de afronding daarvan, waarin boven dien de bibliografie en een afdeling ingangen is opgenomen, wordt gestaag door gewerkt. Ook het goede voornemen het archief 1983 in dat kalenderjaar te laten verschij nen kon nog niet tot uitvoering worden gebracht. Aan een aantal andere publicaties wordt het nodige voorbereidingswerk ver richt, terwijl - met het oog op de kosten - ter vervanging van de uitverkochte ca talogus nog geen nieuwe uitgave daarvan is gedrukt, doch voorshands een een voudig voorlopig exemplaar op aanvraag verkrijgbaar is gesteld. Lezingen In het winterseizoen 1983/1984 is met voortreffelijke voorbereiding van drs. A.G.U. Hildebrandt een viertal lezingen in Zeeuwsch Vlaanderen gehouden. Professor dr. H. Rogiers van de Rijksuniversiteit te Gent behandelde in Terneu- zen het Belgisch Energiebeleid, professor dr. H. Gysels koos te Sas van Gent als onderwerp: 'Natuur en Milieu grenzeloos in Zeeuwsch-Vlaanderen en Vlaande ren'. Na de jaarwisseling besprak dr. Decavele, stadsarchivaris van Gent, in Oostburg de 'Eenheid en scheiding in (Zeeuwsch-)Vlaanderen in de 16e eeuw', waarna tenslotte in Hulst dr. H. Thoen, verbonden aan het Seminarie voor Ar cheologie van de Rijksuniversiteit te Gent, 'Het land van Waes en de Vier Am bachten in de Romeinse tijd' belichtte. De belangstelling voor deze serie aan de zuidzijde van de Westerschelde was zeer goed te noemen, zodat dit initiatief tot spreiding van de activiteiten van het Genootschap bepaald als geslaagd mag worden beschouwd. Excursie Hetzelfde kan gezegd worden van de Excursie 1983. 129 deelnemers maakten op 1 oktober de verre tocht naar Haarlem, waar het gezelschap werd ontvangen in de Gravenzaal van het stadhuis, vervolgens werd rondgeleid door de Vrienden van de Grote of Sint Bavo-kerk in deze reeds gedeeltelijke gerestaureerde kerk, en na het beluisteren van een concert op het prachtige orgel de lunch gebruikte bij Brinkman. De dag werd besloten met een bezoek aan het Teylers Museum. VII

Archief | 1984 | | pagina 5