ver te Serooskerke (Sch.) bleek zijn verzameling Zelandia voor het Genoot schap en het Streekarchief Schouwen Duiveland te hebben bestemd. Het legaat omvat ca. 125 boeken en kon voor het grootste deel aan de Zelandia Illustrata worden toegevoegd. Van de resterende boeken is een deel aan het Rijksarchief in Zeeland in bruikleen afgestaan. Een belangrijke schenking ontving het Genootschap van prof. dr. J.C. van de Kamer te Houten. De schenking omvat de volgende bestanddelen: - laatste brief van de schipper Aart van de Kamer aan zijn vrouw Johanna de Bruijne 2 april 1777, met bijbehorend een exemplaar van de Chronijkalmanak van 1778, waarin de laatste reis van het schip de Verrekijker wordt vermeld. - drie overdrukken uit de Verhandelingen van het Genootschap. - drie diploma's van A. A. van Dolder als heelmeester 18111818, 1836. - Middelburgse Courant dd. 28 juli 1808, 15 september 1832 en 14 september 1872 met vermeldingen van de fam. Van de Kamer. - twee diploma's van het studentengezelschap 'Zeeland' te Utrecht voor Avd Kamer 17 november 1898 en 3 december 1901. - stukken betreffende het wapen van de familie Van de Kamer. - Zeeuwsche Volksalmanak 1837-1846. Voorts zijn als aanwinsten ingekomen: - van de heer H.J. Zuidervaart een dubbel folioblad met een memorie van de rechten van de bedijkers van de polder Beoostenblij onder Axel. uit het oud-archief als handschrift gelicht: - folioblad afkomstig uit de middeleeuwse Bijbel geschonken door de erven Schorer in 1910. Hierin wordt de vererving van de in 1360 gereedgekomen Bij bel vermeld. De Bijbel ging bij de brand van 1940 vrijwel geheel verloren. - brief van de Kanselarij van de Militaire Willemsorde uit 1824 aan douairière Verdooren van Asperen te Oost Souburg, in 1909 geschonken door E. Wier- sum te Rotterdam. - diploma van het Genootschap voor mr. N.J. Snouck Hurgronje te Middel burg. - diploma van het Genootschap voor P.D. de Vos te Zierikzee, door deze gere tourneerd in 1897. Archeologische voorwerpen en objecten De conservator ir. J. A. Trimpe Burger bericht als volgt: De tot de verzamelingen van het Zeeuwsch Genootschap behorende bodem vondsten, o.a. omschreven in de 'Catalogus 1890' en de 'Doorlopende lijst van geschenken' van het Genootschap, zijn voorlopig verwerkt in een kaartsysteem met drie ingangen, te weten op inventarisnummer, op materiaal en op vindplaats (alfabetisch naar de gemeenten van voor de gemeentelijke herindelingen). Op de nieuwe werkkaarten zijn de oude omschrijvingen letterlijk overgenomen (tussen aanhalingstekens), aangevuld met zonodig een modernere omschrijving en datering. Toegevoegd werden literatuurgegevens inzake vermelding of uit voerige publicatie van de betreffende voorwerpen. Vrijwel alle voorwerpen van enig belang zijn in 1983 of eerder gefotografeerd en (of) getekend. Er wordt nog gezocht naar een goed systeem om foto's en teke ningen met een korte beschrijving te rangschikken in een documentatiebestand. Op verzoek van de directeur van het Zeeuws Museum worden de voorwerpen van het Genootschap van een nieuw G(enootschaps)nummer voorzien. Deze X

Archief | 1984 | | pagina 8