nummers worden in de eerste plaats gebruikt voor een efficiënte eigendomsregi stratie en voor verzekeringsdoeleinden. Geschiedkundige voorwerpen, kunst en kunstnijverheid Ondergetekende [drs. J.H. Kluiver] bericht als conservator van deze afdeling het volgende: De werkzaamheden hebben tot dusverre bestaan uit het verzamelen van gege vens uit het oud-archief over de periode 1900-1969. Daarbij kwam veel wetens waardigs aan het licht dat tzt. in de beschrijvingen van de voorwerpen zal worden verwerkt. Zo bleek bijvoorbeeld dat het Genootschap in 1918 de gevelsteen met voorstelling van een dodo van het huis 'De Vogel Struys' te Veere kocht van de toenmalige eigenaar A. Ochs, dit om eventuele verkoop naar het buitenland te voorkomen. Van andere voorwerpen werden bijzonderheden meegedeeld door schenkers aangetroffen bij de ingekomen stukken. Van groot belang zijn ook de lijsten van voorwerpen die bij de brand van 1940 verloren gingen. Als aanwinst voor deze afdeling kan worden gemeld een fraai zilveren blad met parelrand, op drie pootjes, vervaardigd door de zilversmid Johan Werner Geric- ke, dat de volgende inscriptie heeft: 'Pieter Ackermans en Johanna Catharine GeeneHeeden 25 j aaren getrouwtDen 19 november 1801Honor sit deoDe gevers van dit fraaie geschenk wensen onbekend te blijven. Munten en penningen De conservator drs. C.J.F. Klaassen bericht het volgende: Een aanvang is gemaakt met een catalogisering van alle bekende munten, gesla gen door de Grafelijkheids Munt te Middelburg van 1580 tot 1798. Door syste matische registratie van muntboeken, publicaties en veilingcatalogi werd per munt een kaart gemaakt met een bijvoeging van de gepubliceerde foto's. Door de muntvondsten wordt deze catalogus ook getoetst en eventueel aangevuld. Een publicatie over de legpenningen, die ten behoeve van de bestuurderen en colleges der Staten van Zeeland werden geslagen, is in voorbereiding. Een publi catie over de scheepjesschellingen van Zeeland werd samen met dr. H. J. van der Wiel gepubliceerd in het orgaan van het Koninklijk Genootschap voor Munt en Penningkunde. Een publicatie over de 30 stuiver stukken, de 5 schelling stukken en de 10 schelling stukken is in voorbereiding. De stempels van de prijspenning van het Genootschap werden door mij opge spoord, geïdentificeerd en aangemerkt als bezit van het Genootschap. Omtrent de eigendomsrechten zal nog een nadere verklaring worden opgevraagd en op geleverd. Het stempel van het cachet en het droogstempel zijn voorlopig nog on vindbaar. Op vrijdagmorgen 29 juli j.l. wilde ik een bezoek brengen aan de directeur van het Zeeuws Museum, dr. P.K. van Daalen. Nadat mij bleek dat de directeur de reden van mijn bezoek niet begreep, maakten wij een afspraak voor 4 augustus. Deze afspraak werd door hem geannuleerd met een aangetekend schrijven d.d. 1 augustus. Hierdoor kon door mij geen inzicht verkregen worden in de uitvoe ring van de besluiten van het Genootschap. Van een gesprek is daardoor ook daarna geen sprake geweest. XI

Archief | 1984 | | pagina 9