JAARVERSLAG OVER 1983 VAN DE SECRETARIS Algemeen Het jaar 1983 is voor het Genootschap een periode van consolidatie geweest na de wat turbulente voorafgaande jaren. Allesoverheersend was een zuinig en daardoor beperkend financieel beleid met het oog op de voltooiing van de Ency clopedie van Zeeland. Dat het derde en laatste deel van dit grootse werk on danks goede voornemens toch in 1983 nog niet kon verschijnen, is natuurlijk te betreuren, doch de kwaliteit van het werk heeft de doorslag moeten geven. Bestuur en administratie In de door de Algemene Ledenvergadering te benoemen bestuursleden kwam in 1983 geen wijziging. Dat was wel het geval in de afgevaardigden van de Werk groepen. Voor de Werkgroep Muziek werd de heer G.W. Bergman opgevolgd door mevrouw mr. M. Adriaanse-Quint. Namens de nieuwe Werkgroep The ologie trad de heer ds. A. van Egmond tot het bestuur toe. De commissie voor de Verzamelingen werd uitgebreid met de heren drs. D.F. Hoeksema en drs. J.L. Borghouts als subconservatores voor respectievelijk de mollusken en de fossiele zoogdieren, terwijl de heren H.J. Zuidervaart en F. A D. van Nieulande werden aangewezen als leden van respectievelijk de sec ties cultuurhistorie en natuurhistorie van het Zeeuws Museum volgens de aange paste statuten van die instelling. De commissie Universitaire Contacten verloor wegens vertrek als lid dr. P. de Koe, doch de commissie werd aangevuld met mevrouw drs. S. Grootenhuis-Ste- vels en de heren drs. A.G.U. Hildebrandt, ir. C.B. Landré en mr. J. Oggel. Het bureau van het Genootschap werd vier dagen per week verzorgd door mevrouw A.G. van Vliet. Mevrouw A. Teng-Harder en mejuffrouw I.P. Schwerdfeger verrichtten nog het gehele jaar werkzaamheden voor de redactie van de Ency clopedie van Zeeland, terwijl voor het huisnamenproject van de Werkgroep Historie en Archeologie mejuffrouw Van der Veer werd opgevolgd door Me vrouw Manuhuwa. Het Dagelijks bestuur kwam vijfmaal bijeen, het Algemeen bestuur daarnaast nog viermaal. In juni en december werden de gebruikelijke Algemene Leden vergaderingen gehouden. De Vereniging In de zomervergadering werden 55 nieuwe leden benoemd, in de decemberver- gadering nogmaals 44. Aan het einde van het jaar bedroeg het totaal aantal leden van het Genootschap 1693. Door de dood ontvielen het Genootschap de volgende leden: C. Aarnoutse, Vlissingen; mej. dr. A.H.A. Bakker, Middelburg; dr. J. v.d. Bosch, Bergen op Zoom; drs. I.N. Dekker, Lewedorp; drs. W.J.L. de Groof, Vlissingen; A. Haandrikman, Goes; dr. G.J. Noome, Amstelveen; dr. J.C. Röhner, Zierikzee; mr. C.E. Schelfhout, Den Haag; J A. Slager, Ede; A.C. Vermast, Erica; mej. drs. W.A. Vertregt, Wageningen; J. Viergever, Serooskerke; R. Visser, Zeist; J. Wagenvoort, Middelburg; H.J. van Westen, Biggekerke. Het aantal begunstigers bleef ongewijzigd. Blijkens het verslag van de thesaurier werd in 1983 de nadelige trend in de ex- VI

Archief | 1984 | | pagina 4