Muziekinstrumenten Deze afdeling heeft in het verslagjaar geen wijziging ondergaan. Fossiele botten De conservator A.M. Dumon Tak bericht als volgt: In 1984 werd voldoende voortgang gemaakt met de inventarisatie van de verza meling fossiele zoogdieren. Aan het eind van het jaar waren, met uitzondering van de ribben, alle olifantenbotten beschreven. In de collectie is van de land- zoogdieren het grootste aantal botten afkomstig van de fossiele olifanten. In september verscheen van Dr. D. A. Hooijer in de Proceedings of the Konink lijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen een artikel Mammuthus me- ridionalis (Nesti) and M. armeniacus (Falconer) from the North Sea" (Proceed ings B 87-3, 1984). Hierin worden twee kiezen van eerstgenoemde soort uit de verzameling van het Genootschap beschrevenEveneens afkomstig uit het bezit van het Genootschap wordt in dit artikel vermeld een mammoet onderkaak met aan één zijde een restant van de laatste kies. Deze onderkaak was echter van een zeer oud individu van de wolharige mammoet, Mammuthus primigenius (Blumenbach). Als aanwinsten werden dit jaar opnieuw beenderen van hand en voet van Mam muthus primigenius verworven. Het Genootschap is thans ook in het bezit geko men van een vinger- of teenkootje (het verschil is niet te zien) van deze soort. Verder werden ook beenderen van het rendier aan de verzameling toegevoegd. Mollusken De conservator F. A D. van Nieulande bericht als volgt: Door het vele werk aan de voorbereiding van de expositie 'Fossiele schelpen zoekenen vinden in Zeeland' welke in 1985 in het Biologisch Museum te Oost- kapelle wordt gehoudenis het werk aan de mollluskenverzameling van het Ge nootschap enige tijd op non-actief komen te staan. Inmiddels is dit weer ter hand genomen en vindt er weer voortgang plaats in de administratie en in het uitsorte- ren, determineren en registreren van het resterende deel van de door wijlen de heer A.J. Haandrikman aan het Genootschap nagelaten collectie mollusken. Dit blijkt een omvangrijk en tijdrovend karwei te zijn, daar veel materiaal onge sorteerd bijeen is gebracht. De subconservator drs. D.F. Hoeksma is mij behulpzaam bij een onderzoek en inventarisatie van het aantal soorten mollusken dat voorkomt in Cadzand (ca. 300 species). Over deze bevindingen zal te zijner tijd verslag worden gedaan voor het Archief. Een aantal soorten dat niet in de verzameling van het Genoot schap voorkomt, zal mettertijd aan de collectie worden toegevoegd. J.H. Kluiver, hoofdconservator. XIV

Archief | 1985 | | pagina 12