JAARVERSLAG OVER 1984 VAN DE SECRETARIS Algemeen De belangrijkste gebeurtenis van het jaar 1984 voor het Genootschap was uiter aard de voltooiing van de Encyclopedie van Zeeland, waarvan het derde deel - omvattende de letters S tot en met Z, en een uitgebreide bibliografie - tijdens een bijzondere bijeenkomst op zaterdag 24 november 1984 in de Statenzaal te Middelburg werd gepresenteerd aan Zeeland door aanbieding van het eerste exemplaar aan de Commissaris van de Koningin, Dr. C. Boertien. Onder de ongeveer 165 aanwezigen - leden, bestuursleden en ereleden van het Genootschap, auteurs, fotografen, de redactiecommissie en niet te vergeten Drukkerij Den Boer en Boekbinderij Van Rijmenam - bevond zich ook de eer ste "initiator van het idee" voor deze Encyclopedie, de heer C. Postma, destijds in 1965 archivaris van Zierikzee. De voorzitter van het Genootschap bracht hulde en dank aan alle werkers gedu rende deze twintig jaren arbeid voor "deze Encyclopie van Zeeland van en voor ons allen". Een groots werk was voltooid. Bestuur en administratie Het bestuur onderging in 1984 geen wijziging, evenmin de afvaardiging van be stuursleden door de Werkgroepen van het Genootschap. In de december-vergadering werden de commissies opnieuw benoemd, waarbij in de Commissie Universitaire Contacten Mr. J.J. van der Weel als voorzitter werd opgevolgd door Drs. A.J.H.M. Mutsaers. Ook enige andere Zeeuwen kwamen deze commissie versterken. Mevrouw A.G. van Vliet verzorgde de administratie op het bureau van het Ge nootschap, terwijl aan de goede diensten geleverd door Mevrouw A. Teng - Harder en Mejuffrouw I.P. Schwerdfeger ten behoeve van de Redactiecommis sie van de Encyclopedie een einde kwam door gereedkomen van het werk. Het huisnamenproject van de Werkgroep Historie en Archeologie kwam zo goed als gereed met het vertrek van Mevrouw Manuhuwa. Het Algemeen Bestuur kwam vijf maal in vergadering bijeen, het Dagelijks Bestuur vergaderde daarnaast nog zes maalDe Algemene Ledenvergaderingen werden gehouden in mei en in december. De Vereniging In de vergadering van mei 1984 werden 28 nieuwe leden benoemd, in de decem- bervergadering nogmaals 44. Aan het einde van het jaar bedroeg het aantal le den 1676 door het bedanken of van de ledenlijst afvoeren van 75 leden en het overlijden van 14 leden: Jhr. Drs. H.Ph. Boddaert, Jhr. Ir. H.L. Boogaert, J.P.C. Boot, A.C. Caljouw, Mr. J.F.C. van Deinse, Ir. F. van Hattum, Ds. S.J.M. Hulsbergen, P. Kamermans, A.Leijs, B. Meijers, J.H.B. Puylaert, Dou airière Radermacher Schorer, Dr. G. Taal en J. Vriesendorp van Renesse. Het aantal begunstigers steeg tot zestien door het toetreden van de Gemeente Dom burg. Het verslag van de thesaurier maakt melding van nagenoeg gelijk gebleven ba ten van ruim 131.000,- terwijl de lasten iets achterbleven. Het jaar 1984 liet derhalve een overschot zien van ruim 8.100,-. Mede door koerswinst op de ef- VII

Archief | 1985 | | pagina 5