fectenportefeuille steeg het eigen vermogen van het Genootschap tot ruim 270.00 - ultimo 1984. De grootste balanspost vormt de voorraad nog onver kochte encyclopedieën van ruim een half miljoen gulden. In de decembervergadering kon de contributie 1985 worden gehandhaafd op 70,-. Verzamelingen Hiervoor zij verwezen naar het verslag 1984 van de hoofdconservator. Publicaties Naast het reeds gememoreerde verschijnen van het laatste deel van de Encyclo pedie van Zeeland mag met ere worden vermeld de uitgebreide studie van ons bestuurslid H.J. Zuidervaart over het leven van Mr. Johan Adriaen van de Perre (1738-1790), waarmee het grootste deel van het Jaarboek Archief 1983 werd ge vuld. Aan het einde van het jaar werd door bemiddeling van het Genootschap de uit gave verwezenlijkt van een werk van Dr. P. Scherft over het muziekleven in Zee land door de eeuwen heen, verschenen als het tweede deel in de Serie Werken uitgegeven door het Genootschap. Andere delen zijn in voorbereiding. Lezingen Opnieuw kon na voorbereiding en bemiddeling van Drs. A.G.U. Hildebrandt een viertal lezingen in Zeeuwsch-Vlaanderen worden gehouden, waarvoor een goede belangstelling bestond. Dit bepaald geslaagde initiatief geeft het bestuur aanleiding - nu blijkens de geregelde publicatie in de Genootschapspagina's in het Zeeuws Tijdschrift van de vooral in Midden-Zeeland geconcentreerde acti viteiten van de Werkgroepen - in een volgend seizoen te overwegen mede enige lezingen-activiteiten te ontwikkelen in Noord-Zeeland, daartoe gunstig gelegen voor onder meer wetenschapsverspreiding vanuit Rotterdam en omstreken. Bij zondere vermelding verdient nog de mede onder auspiciën van het Genootschap gehouden Academische Zitting op 27 oktober 1984 ter plechtige herdenking van de vierhonderste sterfdag van de Vader des Vaderlands, met een magistrale rede uitgesproken door Prof. Dr. M. Baelde, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Gent, getiteld 'Willem van Oranje, een staatsman in de zestiende-eeuwse Ne derlanden'. Wegens overweldigende belangstelling moest het gebeuren worden verplaatst van de Statenzaal naar de Grote Kerk. Excursie In een drietal bussen bezochten 126 leden en gasten op zaterdag 29 september 1984 de regio Zeeuwsch-Vlaanderen. Na een bezoek aan het fraaie stadhuis van Sluis werd het grote gezelschap ontvangen in de weidse burgerzaal op de boven ste verdieping van Terneuzens stedehuis aan de wijde Westerschelde. Na een mosselmaaltijd in Philippine werd het huis der vroede vaderen van Sas van Gent bezocht en eindigde deze dagtocht in Hulst, waar rondleidingen door het stad huis, de basiliek en over de unieke stadswallen de schoonheid van ook dit Zee land de menigte slechts node tot de terugtocht naar Breskens wisten te bewegen. VIII

Archief | 1985 | | pagina 6