JAARVERSLAG OVER 1984 VAN DE HOOFDCONSERVATOR In het verslagjaar onderging de samenstelling van de Commissie voor de Verza melingen geen wijziging. Van de reeds in 1983 gedane benoemingen in de nieuw te vormen secties van het Zeeuws Museum werd aan het Bestuur van het Mu seum mededeling gedaan in verband met het in werking treden van de nieuwe statuten van de Stichting Zeeuws Museum in 1985. De Commissie kwam in 1984 eenmaal bijeen; het kerncomité van afgevaardig den vergaderde tweemaal. In augustus vond een bespreking plaats tussen afge vaardigden van de dagelijkse besturen van het Genootschap en het Zeeuws Mu seum over het actualiseren van de bruikleenoverenkomst. Uit dit overleg resul teerde een concept voor een nieuwe tekst. De Commissie bracht hierover advies uit aan het Bestuur van het Genootschap. Aan het einde van het jaar ontving het Genootschap een lijst van de afdelingen archeologische voorwerpen, geschiedkundige voorwerpen, kunst en kunstnij verheid en muziekinstrumenten van het bruikleen aan het Zeeuws MuseumDe ze lijst zal na controle als addendum op de bruikleenovereenkomst worden op genomen. Ingevolge de Wet van het Genootschap en het Reglement op de Commissie voor de Verzamelingen dient het Genootschap over een eigen registratie van zijn ver zamelingen te beschikken. Deze registratie beoogt twee doelstellingen: 1. de za kelijke registratie als eigendom, met vermelding van verzekerde waarde en soortgelijke zakelijke gegevens; de wetenschappelijke registratie, het bijeen brengen van wetenschappelij ke gegevens uit het oud-archief, catalogiliteratuur e.d. Beide categorieën worden bijeengebracht in object-dossiers. Deze funge ren enerzijds als eigendomsbewijzen ten behoeve van de zakelijke controle, an derzijds als basis voor wetenschappelijke arbeid met betrekking tot de verzame lingen: het samenstellen van catalogi of andere vormen van publicatie. Aangezien het om vele duizenden voorwerpen gaat is dit geen geringe taak. In het verslagjaar is het onderzoek van het oud-archief voltooid, zodat een begin kan worden gemaakt met de vorming van objectdossiers. De afgevaardigde J.M. Moraal vervaardigde stambladen voor deel I en II van de Zelandia Illustrata. De Commissie is de Provinciale Bibliotheek en het Rijksarchief zeer erkentelijk voor het belangeloos beschikbaar stellen van fotocopieën voor deze werkzaam heden. Ook voor 1984 kan een verheugende vrijgevigheid voor de verzameling worden gemeld: de leden brachten ruim 4.000,- bijeen als vrijwillige gift boven de con tributie; de jaarlijkse bijdrage van de Begunstigers bracht eveneens bijna 4000,- opDank zij deze bij dragen kon weer een aantal waardevolle voorwer pen worden verworven. Voor de afzonderlijke onderdelen rapporten de conservatores als volgt: Boeken en handschriften. De conservator drs. J. Kluiver bericht als volgt: Privé werkzaamheden, die na vele jaren van arbeid aan de bibliografie van de Encyclopedie van Zeeland voorrang vereisten, verhinderden mij in het verslag jaar de registratie van de boeken en handschriften ter hand te nemen. Alleen de lopende zaken konden worden afgedaan. Het onderzoek van het oud-archief van het Genootschap bracht ook voor de af deling boeken en handschriften een hoeveelheid documentatie over schenkin- X

Archief | 1985 | | pagina 8