Geschiedkundige voorwerpen, kunsten kunstnijverheid Ondergetekende [drs. J.H. Kluiver] meldt als conservator van deze afdeling dat de werkzaamheden ten behoeve van de registratie een regelmatige voortgang hadden. De uit het oud-archief gecopieerde stukken werden gesorteerd naar ca- tegoriën, zodat de systematische ordening gestalte gaat krijgen. Pas dan ontstaat ook een goed inzicht in de samenstelling van de collectie en kunnen lacunes wor den gesignaleerd ten behoeve van het acquisitiebeleid. Munten en penningen De conservator drs. C.J.F. Klaassen bericht als volgt: Na de benoeming van drs. I.L. Szénassy als directeur van het Zeeuws Museum kon de draad van het overleg weer worden opgenomen. Aan de heren Szénassy en Falkenburg (conservator cultuurhistorie van het Zeeuws Museum) werd een plan voorgelegd van het verzamelgebied numismatiek in het Zeeuws Museum, een plan dat ook met de directeur van het Koninklijk Penningkabinet zal worden besprokenNa de vaststelling van dit schema zal er een actief acquisitiebeleid ge voerd kunnen worden om met de verzameling een representatief beeld van het numismatisch verleden van Zeeland te geven. De uitgifte van de zilveren penning van het Genootschap heeft gestalte gekregen en is geëffectueerd in de ledenvergadering van 11 december 1985De uitvoering is in fijn zilver 925/100 met een diameter van 38 mm, in de kwaliteit van proof. Ter bescherming wordt deze penning uitgegeven in een beschermend etui. De bibliotheek van het Zeeuws Museum werd aangevuld met enkele numismati sche boeken uit mijn eigen verzameling. Het inventarisatieoverzicht van de ver zameling munten en penningen zal eerst in 1986 bekeken kunnen worden. Intus sen is een veilige opbergplaats voor de collectie gevonden. Volks- en volkenkundige voorwerpen Voor deze afdeling zijn, behoudens de voortgang van de registratie, geen werk zaamheden of aanwinsten te vermelden. Muziekinstrument De Werkgroep Muziek bericht dat deze afdeling geen verandering heeft onder gaan. Zelandia Illustrata De conservator dr. P. Scherft bericht als volgt: Om het kunstzinnige element van het beheer van de Zelandia Illustrata beter tot zijn recht te doen komen werd mw. Liesbeth Binkhorst, schilderes en tekenlera res te Middelburg, uitgenodigd om het subconservatorschap op zich te nemen. Tot voldoening van de commissie voor de verzamelingen heeft mw. Binkhorst die uitnodiging aanvaard. In het verslagjaar werd wederom een aanzienlijk aantal aanwinsten geboekt. Deze geven vooral een beeld van gebeurtenissen en toestanden uit de laatste honderd jaar. Te vermelden vallen: - een collectie van 14 potloodschetsen en 11 gouaches door Piet Bulthuis, een schrijnende weergave van de situatie op Schouwen-Duiveland tijdens de wa tersnoodramp van 1953; XIII

Archief | 1986 | | pagina 11