JAARVERSLAG OVER 1985 VAN DE SECRETARIS Na de voltooiing van de Encyclopedie van Zeeland eind 1984 is in het jaar 1985 niet opnieuw de totstandkoming van dergelijke grote projecten te vermelden, doch met een aantal kleinere uitgaven kon het Genootschap niettemin voor het voetlicht treden. Het bureau van het Genootschap verhuisde mee van het Abdijcomplex naar de nieuwe Zeeuwse Bibliotheek, waar een 'eigen' kantoortje werd betrokken, voorzien van nieuw meubilair, terwijl ook alle publicatie-voorraden in de kelder van deze nieuwbouw zijn geconcentreerd. Bestuur en administratie: Het Dagelijks Bestuur van het Genootschap onderging geen wijziging. Daar het anderzijds ongewenst voorkwam, dat het gehele DB bestuur-destijds in zijn geheel in mei 1982 benoemd-in 1987 zal aftreden, werd in de Algemene Ledenvergadering van december 1985 een gewijzigd rooster van aftreden vast gesteld, waarmede dit probleem wordt voorkomen. Als vertegenwoordiger van de Werkgroep Theologie in het Algemeen Bestuur werd ds. Van Egmond opgevolgd door drs. A. Molendijk. Drs. H.J. Zuidervaart werd in de juni-vergadering benoemd tot plaatsvervan gend hoofdconservator. Ook in de commissies van het Genootschap kwamen enige wijzigingen, waar voor verwezen wordt naar de aangehechte Samenstelling Besturen en Commis sies per 1 januari 1986. Op het bureau fungeerde als voorheen mevrouw A.G. v. Vliet als administratri ce van het Genootschap. Er waren geen andere medewerkers in dienst van het Genootschap of de werkgroepen. Het Algemeen Bestuur kwam in 1985 viermaal in vergadering bijeen, het Dage lijks Bestuur daarnaast nog zesmaal. Algemene Ledenvergaderingen werden gehouden in juni en december. De Vereniging: In de vergadering van juni 1985 werden 21 nieuwe leden van het Genootschap benoemd, terwijl in december 62 leden toetraden. Het Genootschap heeft in 1985 het overlijden van 20 leden te betreuren. In het bijzonder gedenken wij het overlijden van ons ere-lid dr. P.J. Meertens. Hij was sinds 1928 lid van het Genootschap. Voor de beoefening van de weten schap in relatie tot Zeeland heeft hij zich verdienstelijk gemaakt, vooral met een dissertatie Letterkundig leven in Zeeland in de zestiende en de eerste helft van de zeventiende eeuw, maar ook door zijn vele bijdragen in het Archief en zijn publi caties over naamkunde en dialect. Het Genootschap heeft hem daarvoor in 1969 het ere-lidmaatschap toegekend. Zijn naam zal een begrip blijven voor wie zich met de geschiedenis van Zeeland bezighoudt. De verdere overledenen zijn: Mevrouw N.A. Abbas-Roelfsema, J.P. v.d. Broecke, P. Daniëlse, ir. J.P. Dommisse, L. Evertse, dr. ir. W.J. Ghijsen, drs. J.R. Glaubitz, M. de Lange, D.C.A. Lugt, H.E. Molkenboer, drs. P.A. Nee- teson, mevrouw ir. A.A. Nijman-Knape, prof. mr. B.V.A. Röling, dr. F.G. Vaandrager, J. v.d. Velde, mr. W.H. Vermaas, A. de Visser, mr. M. Vlamingen J.S. Weerpas. VII

Archief | 1986 | | pagina 5