Aan het einde van het verslagjaar bedroeg het aantal leden 1667, (eind 1984: 1676). Het aantal begunstigers steeg tot 18 door toetreden van Dow Chemical in Ter- neuzen en de Gemeente Goes. Uit het verslag van de thesaurier blijkt dat de baten over 1985 ruim 125.500,- hebben bedragen, doch dat de lasten nagenoeg 5.800,- hoger zijn geweest. Desondanks steeg als gevolg van koerswinst op effecten en bij boeking van door berekende rente aan de Encyclopedie van Zeeland het eigen vermogen van het Genootschap, met ongeveer 23.000,-, tot ruim 293.000,-. In de ledenverga dering van december 1985 werd besloten de contributie 1986 met 5,- te verho gen tot 75,-; voor huisgenoot-leden blijft deze bijdrage gehandhaafd op 20,-. In de loop van het jaar werd het Predikaat Koninklijk onder nieuwe gewijzigde voorwaarden vernieuwd. Het Genootschap was vertegenwoordigd bij het afscheid van de heren dr. P.K. v. Daalen, directeur van het Zeeuws Museum, M.P. de Bruin van het Zeeuws Documentatiecentrum en jhr. G. Ploos van Amstel, agent van De Nederlandse Bank te Middelburg, oud-bestuurslid van het Genootschap. Het bestuur was tevens aanwezig bij de Academische Zitting 'De Gouden Delta' te Brugge in het kader van de grensoverschrijdende samenwerking tussen delen van de Nederlandse taal- en cultuurgemeenschap, en bij de eerste historische studiedag van de Werkgroep Historie en Archeologie. Nadat in 1984 het Genootschap een excursie maakte naar Zeeuws-Vlaanderen, werd in september 1985 door bijna 180 leden een zeer geslaagde dagtocht naar de stad Gent gemaakt. Verzamelingen: Verwezen zij naar het verslag van de hoofdconservator over het jaar 1985. Publicaties: In 1985 werd een tweetal publicaties in het Archief opgenomen, waarvan afzon derlijke overdrukken in daartoe speciaal belegde bijeenkomsten het licht zagen. Op 3 juli werd het eerste exemplaar van 'De oudste Nederlandse Grammatica', door drs. K. Bostoen, in de Vierschaar van het Goese Stadhuis aan de Commis saris van de Koningin aangeboden. Op 9 juli overhandigde auteur P. W. Sijnke zijn werk 'Middelburg in woeling en strijd rondom 1787' in de Trouwzaal van het Stadhuis aan de burgemeester van Middelburg. Kort tevoren kon de voorzitter van het Genootschap op 2 juli de Encyclopedie van Zeeland in de Raadzaal van het Stadhuis van Sluis aanbieden aan de Protec tor van het Genootschap, Hare Majesteit Koningin Beatrix. In de loop van de zomer werd in het Middelburgse Abdijcomplex een tentoon stelling gehouden van bijzondere aanzichten van de stad Middelburg uit de Ze- landia Illustrata, ter gelegenheid waarvan tevens een herdruk van het Panorama van Middelburg van 1671 werd vervaardigd. Aan drs. P.A. Wolters werd een in gelijst exemplaar aangeboden ter gelegenheid van zijn afscheid als burgemees ter van de Zeeuwse hoofdstad, terwijl het Provinciaal bestuur van Zeeland en de nieuwe Zeeuwse Bibliotheek als blijk van erkentelijkheid eveneens een derge lijke wandversiering werd overhandigd. VIII

Archief | 1986 | | pagina 6