JAARVERSLAG OVER 1985 VAN DE HOOFDCONSERVATOR In het verslagjaar hadden enige mutaties plaats in de samenstelling van de Com missie voor de verzameling. Drs. J. Kluiver verzocht in verband met privé werk zaamheden van zijn functie als conservator boeken en handschriften te worden ontheven; in zijn plaats werd benoemd de plaatsvervangend hoofdconservator drs. H.J. Zuidervaart. Als subconservator voor de Zelandia Illustrata werd be noemd mw. E. A. Binkhorst te Middelburg. Bijzondere vermelding verdient het initiatief van de conservator munten en pen ningen drs. C.J.F. Klaasen tot de heruitgave van de erepenning van het Genoot schap. De eerste exemplaren werden aangeboden in de ledenvergadering van 11 december aan de honorair conservatores drs. P.J. van der Feen en mw. dr. W.S.S. van der Feen- van Benthem Jutting, uit erkentelijkheid voor het vele werk dat zij als conservatores voor het Genootschap hebben verricht. De afgevaardigde JMMoraal voltooide de vervaardiging van stambladen voor de Zelandia Illustrata. Ook dit jaar ontving het Genootschap een aanzienlijk bedrag voor de verzame lingen. De Begunstigers brachten 4450,-bijeen, deleden 3197,-; mw.mr.A. Versprille te Leiden schonk 1000,-voor de aankoop van enige aquarellen voor de Zelandia Illustrata. In totaal bedroegen de baten van het Begunstigersfonds 8647,-. Met de uitgave van het Panorama van Middelburg ging opnieuw een beleids voornemen in vervulling. De uitgave had een batig saldo, zodat in de toekomst van deze activiteiten ook baten voor het Begunstigersfonds zijn te verwachten. De Commissie heeft met het oog op de betrokkenheid van de leden bij de verza melingen het Bestuur voorgesteld lezingen in relatie tot de vakgebieden van de verzamelingen te organiseren, welke suggestie positief is ontvangen. In het vorig verslag is melding gemaakt van een lijst van voorwerpen, die het bruikleen van het Genootschap van het Zeeuws Museum omvat. Uit onderzoek is gebleken dat deze lijst nog niet alle voorwerpen omvat; de munten en penningen zijn er niet in opgenomen, alsmede een aantal archeologische onderdelen. Ter controle werd een steekproef van vijftig voorwerpen genomen en in orde bevonden. De lijst is bedoeld als addendum bij de bruikleenovereenkomst, met name ten behoeve van de verzekerde bedragen. Hij is een verdere stap in de richting van de syste matische inventarisatie. Ondertekende maakte in het verslagjaar een aanvang met het samenstellen van een concordans tussen oude en nieuwe nummering. Het Bestuur nam de aanbevelingen van de Commissie voor de verzamelingen met betrekking tot de ontwerptekst voor de aangepaste bruikleenovereenkomst over. Tengevolge van de wisseling in de personeelsbezetting van het museum had nog geen nader overleg plaats. Met ingang van januari 1985 werd de integratie van het Zeeuws Museum en het Zeeuws Biologisch Museum een feit, zodat de in 1983 reeds gedane aanwijzin gen voor de plaatsen waarin het Genootschap moet voorzien, konden worden geëffectueerd. De vertegenwoordigers van het Genootschap zijn hiermee direc ter bij het museale beleid betrokken. De integratie en de voorbereiding van de herinrichting vergde met name in de tweede helft van 1985 veel overleg. De directeur van het Zeeuws Museum drs. I.L. Szénassy en de conservator cul tuurhistorie dr. R.L. Falkenburg woonden na hun respectieve benoeming de vergaderingen van de Commissie bijwaardoor reeds dadelijk de basis voor een X

Archief | 1986 | | pagina 8