- De plannen om te komen tot een nadere aansluiting bij de Hogeschool Zeeland zijn helaas niet^verder tot ontwikkeling gekomen. Werkgroepen en Commissies Werkgroep Historie en Archeologie Het bestuur kwam viermaal bijeen ter bespreking van de activiteiten. Op de le denvergadering op 13 april 1988 sprak prof. dr H.E. Henkes over zeventiende- eeuwse glasvondsten in het Geere-gebied te Middelburg. Het aantal leden bedroeg ca 780. Nehalennia verscheen met ingang van 1988 in een groter formaat, wat meer mogelijkheden biedt. Om binnen de begroting ruimte te scheppen voor de studiedag werd de contributie verhoogd van 20,- naar 25,- In het verslagjaar werd het project 'Huizen, bewoners en bewoningsgeschiedenis van Veere' voortgezet. Het aantal deelnemers is iets teruggelopen, maar er wordt constant doorgewerkt. Wegens een te groot deficit op de studiedag 1987 moest worden afgezien van een studiedag over Johan de Brune de Oude. Deze dag werd alsnog gerealiseerd door de medeorganisator drs W. Hendriks in het Centraal Museum te Utrecht, zodat de wetenschappelijke doelstelling van dit initiatief uiteindelijk toch is verwezenlijkt. Juridische Werkgroep Wat betreft deze werkgroep zijn er over 1988 weinig activiteiten te vermelden. Werkgroep Geologie De werkgroep telde op 31 december 1988 95 leden. Er vonden negen bijeenkom sten plaats, waarop lezingen en voordrachten over tal van onderwerpen werden gehouden. De excursie naar Wissant (12 - 15 mei) was interessant, maar trok niet veel deel nemers. Een najaarsexcursie werd niet georganiseerd. De mammoet in het Zeeuws Museum werd gecompleteerd en geconserveerd door enkele leden van de werkgroep. Als reactie op het verslag van het comité 'KZGW- Waarheen?' werd met het be stuur van het Genootschap een gesprek gevoerd. De bestuurssamenstelling on derging geen wijzigingen. Werkgroep Muziek Het bestuur van de werkgroep kwam viermaal bijeen ter bespreking van de acti viteiten. De ledenvergadering werd gehouden op 16 november 1988. In het ge deelte na de pauze sprak Kees van Houten over getallen-mystiek in de 'Kunst der Fuge' van Joh. Seb. Bach. Het aantal leden bedroeg circa 150. De werkgroep organiseerde de volgende concerten: 23 april, concert door Leen de Broekert in het Zeeuws Museum; 4 juni, concert door Jos Vogel in de Lutherse Kerk te Middelburg; 24 sept., optreden van de Schola Cantorum van het Ward-Instituut in de Koor kerk te Middelburg; 8 okt., dansgezelschap Volta in de Wandelkerk bij de Nieuwe Kerk te Middel burg; 29 okt., recital op de Zierer-vleugel door Fania Chapiro. VIII

Archief | 1989 | | pagina 10