De pogingen om tot aanschaf te komen van een clavecimbel werden met succes bekroond doordat na de toezegging van een subsidie ad 10.000 van het Anjer fonds Zeeland in 1987 het provinciaal bestuur bereid was 50% van de kosten voor zijn rekening te nemen. De werkgroep plaatste een bestelling bij de Amster damse clavecimbelbouwer Klinkhamer. Het instrument zal in 1989 gereed komen. Werkgroep Theologie De werkgroep telt rond de honderd leden. Het programma 1988/89 omvatte een viertal lezingen over het thema: 'In hoeverre bepaalt de economie het gezicht van kerk en christendom?' Het vinden van een geschikte vergaderplaats was telkens een probleem. De samenstelling van het bestuur bleef ongewijzigd. Met het bestuur van het Genootschap werd over tal van zaken, die de werkgroep betroffen, een gesprek gevoerd. De plaats voor bijeenkomsten en het vinden van geschikte aanvangstijden in verband met de werkzaamheden van theologen (het merendeel van de leden van de Werkgroep) kwamen daarbij onder andere aan de orde. Ook werden suggesties gedaan over werkcolleges en filosofische literatuur via de Universiteit van Antwerpen. Uitvoerige informatie over sprekers en lezin gen biedt het programma 1988/89. Juridische Werkgroep Zeeuws ch-Vlaanderen Gezien de geringe respons van de leden zijn de werkzaamheden voorlopig opge schort. Bezien zal worden of een combinatie met één of meer andere werkgroe pen tot een beter resultaat leidt. Werkgroep Maatschappijwetenschappen De werkgroep Maatschappijwetenschappen is de jongste telg van het oude Ge nootschapsgeslacht. Zij wil een ontmoetingsplaats zijn voor beoefenaren van de sociale wetenschappen, waar deze ongehinderd door beroep of werkkring een bijdrage kunnen leveren aan de discussie over maatschappelijke vraagstukken. Het wekken van belangstelling en het werpen van nieuw licht op schijnbaar be kende zaken is daarbij een groter goed dan het verleggen van grenzen door mid del van wetenschappelijk onderzoek. In 1988 vonden een aantal bijeenkomsten plaats, waarop een aantal principiële en praktische zaken onderwerp van discussie zijn geweest. Verdere activiteiten van het eerste uur waren en zijn het werven van meer nieuwe leden en de verkie zing van een bestuur. De leden krijgen optimale inbreng in het programma, dat telkens voor één jaar wordt opgezet. Er wordt gedacht aan een of meer jaar thema's. Commissie tot Redactie van Archief en Werken De redactie leed een gevoelig verlies door het overlijden van de eindredacteur dr Mia I. Gerhardt. Bijna tien jaar redigeerde zij op voorbeeldige wijze het Archief en de Werken. Dat laatstgenoemde reeks zo'n hoge vlucht genomen heeft is vooral aan haar inzet te danken. Voor al deze omvangrijke wetenschappelijke werkzaamheden kreeg mw Gerhardt in de voorjaarsvergadering van het Genoot schap de erepenning uitgereikt. In de vacature werden twee eindredacteuren benoemd: dr RA. Henderikx voor het Archief en dr P.J. Verkruijsse voor de Werken. Als redactieleden werden be- IX

Archief | 1989 | | pagina 11