noemd dr ir W.G. Beeftink en drs A.C. Meijer. Dr P.H. Nienhuis trad als redac tielid af. Door dqze omstandigheden ondervonden de werkzaamheden enige ver traging. Mw Gerhardt voltooide nog de redactie van het Testament van Adriaan Bommenee'. Drs J.H.Kluiver nam de eindredactie van 'Het stadhuis van Goes' op zich. Deze publicaties, resp. Werken nr. 4 en 5 werden op 19 en 20 december aan de gemeentebesturen van respectievelijk Veere en Goes gepresenteerd. Archief 1988 met bijdragen over de Ijzertijd, de afwatering van Walcheren, een Zeeuwse bestuurder van Ceylon, Onderwijzersgezelschappen in de 19e eeuw en een Archeologische kroniek, zal eerst laat in 1989 verschijnen. Op verzoek van de redactie werd bij het provinciaal bestuur een subsidieverzoek voor het Archief ingediend. Door het wegvallen van renteinkomsten en door au tonome stijging van andere posten is het budget van het Archief sinds 1980 gelijk gebleven, wat thans tot een onaanvaardbare situatie heeft geleid. In het verslag jaar is nog geen besluit gevallen bij het provinciaal bestuur. Op het eind van het verslagjaar zijn in voorbereiding -Archief 1988, -Archief 1989, -Werken 6, Johan de Brune de Oude, -Werken 7, Geschiedenis van de Godshuizen te Middelburg. Commissie voor de Verzamelingen Voor een verslag van de werkzaamheden van deze commissie zij verwezen naar het jaarverslag 1988 van de hoofdconservator. Commissie Universitaire Contacten Na een zeer druk 1987, waarin de Commissie haar energie grotendeels stak in het organiseren van enkele bijeenkomsten en een groot symposium in samenwerking met de Erasmus Universiteit Rotterdam en de Rijksuniversiteit Gent, heeft de Commissie zich in 1988 in hoofdzaak beraden op haar structuur, samenstelling en werkwijze. Het beraad heeft er toe geleid dat, na overleg met het Dagelijks Bestuur van het Genootschap, de Algemene Ledenvergadering een voorstel voor de benoeming van een aantal nieuwe leden is voorgelegd. Door het overgaan tot de benoeming van de voorgedragen leden in de Algemene Ledenvergadering in december j.l. bestaat de Commissie nu uit de leden zoals aangegeven in het over zicht van besturen en commissies van het Genootschap. Gezocht wordt nog naar een vertegenwoordiger voor de historische disciplines. Aktiviteitencommissie Deze commissie, in 1988 in het leven geroepen om het bestuur bij te staan in het organiseren van aktiviteiten als lezingen, 'wintercolleges', excursies etc., is tij dens het verslagjaar plenair of in kleinere samenstelling een vijftal malen bijeen geweest. Een goede taakverdeling heeft veel tot de effectiviteit van de werk zaamheden bijgedragen. Op haar programma staan ook zaken als regionalisatie van genootschapsactiviteiten, verbetering van publiciteit over het Genootschap en ledenwerving. Daaraan is de commissie nog nauwelijks toegekomen. Aan de eerstgenoemde activiteiten had zij haar handen meer dan vol. drs A.M.R Kaashoek, secretaris X

Archief | 1989 | | pagina 12