Zeeuws Museum wacht nog op de vervulling van de directeursvacature in 1989. v drs J.H. Kluiver h.t. hoofdconservator Ondergetekende meldt als aanvulling voor het laatste kwartaal van 1988 dat in deze periode een deel van de ornithologische collectie gerestaureerd is. Dat een aantal arenden, buizerds, etc. er nu weer gaaf bij staat is te danken aan de heer W. Phaff, die in de tijd dat het Zeeuws Biologisch Museum bij de Zeeuwse Mu seumstichting was ondergebracht zich volledig voor deze collectie heeft ingezet. Nu de beide musea weer uit elkaar gaan is er in de toekomst geen speciale muse umfunctionaris meer voor dit vakgebied, reden temeer voor het Genootschap om een conservator Natuurhistorie, in de persoon van de bioloog R. Struyk, te be noemen. Het ligt in de bedoeling ook voor enkele andere deelcollecties, met name voor de collectie Geologie, vanuit het Genootschap conservatoren aan te trekken. E.A. Binkhorst, hoofdconservator per 1.10.88 De conservatores van de afdelingen berichten als volgt: Boeken en handschriften Voor deze afdeling zijn geen werkzaamheden te vermelden. De heer A.R Linden- bergh te Haarlem schonk de volgende publikaties: - H. Boonen. Wat dunkt u van den Christus? Toespraak gehouden te Middelburg op 13 september 1868. - H. Boonen. Mijn laatste getuigenis. Toespraak gehouden op 16 april 1871 bij het neerleggen van zijn ambt als predikant. - Naamlijst burgerlijke stand Middelburg 1873. - F.RJ. Sibmacher Zijnen, Herinnering van veertigjarige evangelieprediking. Middelburg 1892. Archeologische voorwerpen en objecten De conservator ir J.A. Trimpe Burger bericht als volgt: De inventarisatie van het omvangrijke archief J.A. Hubregtse (ca 1910-1940) en van andere belangrijke documenten over historische en archeologische onder werpen van drs RJ. van der Feen. M.G.A. de Man. A. Meerkamp van Embden en J.M. de Nooyer loopt ten einde. Door drs J.L. Borghouts en medewerkers van het Administratief Dienstencentrum Zeeland (ADZ) nauwkeurig uitgetypte kopieën blijven als schaduwarchief voor 'dagelijks' gebruik in het Provinciaal Depot voor Bodemvondsten op Balans 17 te Middelburg. De originele stukken - hand geschreven aantekeningen en veel correspondentie betreffende bodemvondsten in Zeeland - worden ondergebracht in het oud-archief van het Genootschap, dat berust in het Rijksarchief in Zeeland. Het bij het archief Hubregtse behorende fo tomateriaal, waaronder veel goede opnamen van oude cultuurlagen op het strand en in de Oude Duinen van Schouwen (1910-1940), zal worden toegevoegd aan de Zelandia Illustrata, eveneens in het Rijksarchief in Zeeland. De archeologi sche voorwerpen uit het legaat Hubregtse - opnieuw naar vindplaatsen geordend - in bruikleen bij het Zeeuws Museum zijn in beheer bij het Provinciaal Depot, XII

Archief | 1989 | | pagina 14