beperkingen, gezien de onvervangbaarheid van een aantal bijzondere stukken. In een aantal gevallen kan worden gewerkt met afgietsels, wat ook elders een ge bruikelijke gang van zaken is. Sinds 1 januari 1987 wordt een nieuw stamboek bijgehouden. De daarin opgeno men aanwinsten zullen nog in het kaartsysteem worden verwerkt. Het Genootschap stelde 350,- beschikbaar voor aankoop van typen botten, die nog niet in de verzameling voorkomen. Wij constateren met voldoening een toenemende belangstelling voor de aardwe tenschappen en willen naar vermogen daaraan tegemoet komen. Mollusken De conservator F.A.D. van Nieulande bericht als volgt: Over het verslagjaar zijn geen aanwinsten voor deze afdeling te vermelden. We gens persoonlijke omstandigheden was het voor de conservator niet goed moge lijk actief bezig te zijn voor de verzameling. De komende tijd zal er zeker meer aandacht aan worden besteed, te meer nu er een plan is gemaakt door de Neder landse Malacologische Vereniging om de zogenaamde Fossielen-Atlas opnieuw te doen uitgeven. In het verleden is deze atlas in delen verschenen in het tijd schrift Basteria van deze vereniging. Het zal een geheel herziene uitgave wor den, waarin ook de laatste nieuwe vondsten zullen worden verwerkt. Voor de nieuwe uitgave zal zeker weer gebruik worden gemaakt van de collectie van het Genootschap en zal tevens de nodige medewerking worden gevraagd aan de leden van de Werkgroep Geologie. Eventueel zal worden getracht een inven tarisatie te maken van de fossiele schelpen voorkomend aan de Zeeuwse kusten. Intussen wordt doorgewerkt aan de stambladen van de verzameling en aan de de terminatie en registratie van verworven land- en zoetwatermollusken. Er wordt nog naar een mogelijkheid gezocht ook het recente tropische uitheemse schelpenmateriaal te bewerken. Dit staat sinds de verhuizing uit de Wagenaar- straat nog steeds ingepakt. Het streven is hiervoor een aparte opbergkast te ver werven. XXII

Archief | 1989 | | pagina 24